Hm, nu cred.
Dar citisem undeva ca un suflet poate fi impartit in doua corpuri, Gen, tu esti aici, dar esti si in cealalta parte a globului, avand alta misiune.
Era o carte legata de hipnoterapie, iar astea erau spusele unui om hipnotizat.
Dacă chiar ar exista un suflet, ar fi al naibii de greu să-l delimităm, să-l definim și apoi să vedem legăturile lui cu corpul, cum funcționează el, ca pe urmă să vedem dacă este posibil ce ai spus tu.
Adica ceva ''naspa''? Ceva ce nu iti convine? Ceva ce nu merge cu ce ai vrea tu sa crezi? Nu te intereseaza alte puncte de vedere, decat cele care merg cu ce crezi tu?
Ai auzit de constiinta? Unde este localizat sufletul ala de care zici tu in corp?
Si ca sa-ti raspund la intrebare, DA, pot fi doua suflete intr-un corp. Chestia se numeste '' Tulburarea disociativa de identitate '' aka. personalitate multipla.
Da, si mai multe.
Iti zice ceva cuvantul "Legiune"?
Iti dau un indiciu: e in Biblie.
Nu exista suflet.
Corpul tau e ca o maşinărie.
Ghici ce se intâmpla dupa ce se strica motorul...
Nu sunt robot! Îmi pare rău, dar trebuie să te contrazic! Exista suflet! tocmai de aceea suntem diferiti de mașinări! Omule pe bune?
GoGu1999 întreabă: