Întrebare recomandată | MauvaisRose a întrebat:

Presupun ca ati auzit de moartea lui Robin Williams. Unul dintre putinii actori si oameni, pentru care merita sa fii indurerat. Dar se pare ca asta nu e de-ajuns (ca a fost un mare actor si un mare caracter). La auzul adevaratului motiv al mortii (Robin cica s-a sinucis), unii oameni cu o minte infecta incep sa arunce cu noroi. Automat, faptul ca a fost un mare actor, care a oferit clipe de amuzament unice si nu numai, se anuleaza pentru astia de-l critica pentru faptul ca s-a sinucis.

Intrebarea mea e...de ce dreacu ii freaca pe unii cum moare cineva?
adica omul asta a facut ceva in viata lui, a ajuns si el intr-un moment in care probabil s-a saturat de existenta, poate de existenta chinuitoare datorata depresiei (conform speculatiilor).
cand ai depresie, nu prea mai conteaza cati bani ai, ce faima uriasa ai, cat esti de iubit, atat de fani, cat si de familie, cu depresia nu prea te joci din cate stiu eu.
poate omu avea niste demoni din trecut peste care nu putea sa treaca, na, comedienii asa mai sunt, din cate stiu, depresivi, si mai tristi, desi in public (la emisiuni, in contact cu presa) sunt oameni mereu pusi pe glume.
asta nu inseamna ca sunt cu adevarat fericiti.
cu toate astea, lumea isi anuleaza sentimentul de indurerare pentru moartea acestuia, pentru motivul ca si-a luat viata, a ales cum sa moara.
de parca stiu ei ce a fost in sufletul sau, au impartit o paine cu el, au trait cu el in casa, samd.

mi-e sila.
ce dracu e in capul astora?
nu zic ceva nou, desigur, toti stim cat de rea/infecta/proasta poate fi lumea.

Răspuns Câştigător
| unknøwn a răspuns:

Asa ajunge la un moment dat orice actor/bogatan. Asta se intampla cand ai mai multa faima/bani decat poti duce si timp liber nema.
Asta se intampla cand fortezi un stil de viata care nu ti se potriveste.

32 răspunsuri:
| StJimmy a răspuns (pentru Duucu):

Omule este vorba despre ce se intampla ACUM in ferguson. Despre o comunitate, nu un singur om. Despre rasismul si ura pentru persoanele de culoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe marginea mortii sale se scriu pentru exploatare si manipulare subiecte care nu aduc raspunsuri ci doar incertitudini.

Ba' conteaza daca s-a sinucis ori nu, pentru ca i se stabileste un certificat de deces si pe acesta se scrie cauza decesului, fiind vorba de faptul ca asa cere legea, sunt chestiuni pentru asigurari de viata, bani, mostenire, etc.