| Meme10Memu a întrebat:

Inteligenta, ratiunea si logica nu este stiinta pentru ca stiinta se ocupa doar cu ceea ce vede omul. Stiinta nu e inteligenta, ratiune si logica. Un animal nu are nevoie de inteligenta, ratiune si logica ca sa vada pentru ca ochii isi fac treaba fara sa fie nevoie de inteligenta, ratiune si logica. Omul stie ceea ce vede. Omul deduce ceea ce rationeaza si gandeste logic prin comparatii. *?

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Si asta dar si prin instinct.
Impulsul este dat tot de creier si logica o gasim noi prin solutii.