| WhatheWow a întrebat:

Reformulez o intrebare : Ascundem falsitatea in spatele avatarelor sau nu; sintem cu adevarat noi sau doar niste caractere cu o inteligenta artificial creata pentru o imagine cit mai buna?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ipocrizia ne dscrie cel mai bine

blog adevarata istorie universului =profil

19 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Fiecare dintre noi isi creeaza o imagine de la primul click! Ca aceasta e adevarata sau falsa, prea putin conteaza! Cert e ca multi lupta pentru o imagine buna, iar mai apoi lupta sa si-o pastreze! E si asta o satisfactie happy
Intrebarea mea e: who the f... cares?

| anonim_4396 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Buna profa love struck daca erai tu fosta diriga, ma dadeam la tinehee hee ca era una frumoasa laughing

| WhatheWow explică (pentru мιнαɛℓα36):

I care!

| Paulla a răspuns:

Spune-mi o situaţie în care eşti complet sincer şi dezarmat, fără o mască pe faţă(excepţie când eşti singur, cu berea-n mână)...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

Există, Paula. O să ai și tu...

| WhatheWow explică (pentru Paulla):

Bine-nteles ca toti avem o "masca" Paulla, nu doar una ci mai multe si le schimbam dupa context; sintem oameni inteligenti si stim cum "functioneaza" lumea. Unul dintre motivele pentru care am ales acest site e tocmai faptul ca nu sint nevoit sa-mi dezvalui adevarata identitate, nu pentru ca am ceva de ascuns ci pentru ca nu doresc sa ma afirm. Cu toate astea, in afara de situatiile cind vreau sa-i raspund cuiva cu ceva util iar acest lucru ma obliga, de cele mai multe ori sa folosesc google, incerc sa-mi folosesc felul meu de gindire, nivelul meu, nealterat de vreo incercare de a parea mai elevat, inteligent, moral decit sint. In schimb, sint multi, si aici nu ma refer la cei plini de teribilism sau copii de 13-16 ani care cauta diferite raspunsuri pentru temele de casa, ci la cei care intra intr-o dezbatere serioasa a unui subiect. Eu astept, de cele mai multe ori, ca, conlocutorul meu sa-si expuna propriile ginduri, idei sau experiente si nu sa preia ceva de pe google incercind sa le expuna ca ginduri originale. Sper ca m-am facut inteles!

| shadovv a răspuns:

Nu tine de mediu (digital, scris, etc.), ci de perceptie. Noi suntem subiectivi in tot ce facem deci tipul pe care il percepi tu atunci cand imi citesti raspunsurile este diferit de eu realul.
Daca ascundem falsitatea, nu stiu, dar stiu ca imi ascund uneori prostia nedand din gura.

| fabiola a răspuns:

Aici nu cred ca este nevoie de un avatar, de un chip, de o varsta ....ci de un sfat care sa ajute!

| Inferno a răspuns:

Inferno nu sunt eu.

| BarBye a răspuns:

Multe persoane considera ca intimitatea lor este mult mai importantaa. cand pui o intrebare putin mai intima sau cu alte problemee, de preferinta este sa fi anonim, ca sa nu se interpreteze alte lucrui. de exemplu poate am o problema care nu vreau sa stie nimeni si postez aici o intrebare, pun sub forma de anonimat ca sa nu vada nimeni, luma e mica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astia care incearca sa-si formeze o imagine buna virtuala si le pasa de ea, sunt niste rapandule.

| daniel18 a răspuns:

Nu prea am inteles la ceia ce ai vrut sa spui, dar suntem "Noi" (adica nu artificeal), omul is formeaza o inteligenta buna, rea, nemai vazuta, ....etc. Datorita mediului inconjurator.
exemplu : (un caine care e invatat, sa prinda hoti, altul care nu stie nimic, ...etc).

| anonim_4396 a răspuns (pentru daniel18):

Hagi, tu ești?

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca n-ai avut scris pe caietul de romana de a 9-a, la inceput, sub un citat din ceva autor universal si "Omul este o fiinta umana" a aromanului nostru preferat, pot sa zic cu mana pe inima ca n-ai avut simt al umorului si sarcasmului pur rumanesc. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

M-ai pierdut la "caietul de romana de a 9-a..." laughing

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Aveam in caiet, scris la inceput, acel citat din Rege. Poate esti nitel spart sau alcoolizat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Am înțeles, boss, voiam doar să spun că eu n-am avut caiet de română într-a 9-a. Vezi că azi a scos Vinnie Paz album, God of the Serengeti.

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cei care ma cunosc, pot sa spuna exact cat de fals sunt laughing
Legat de avatar, nu prea vad ce falsitate sa ascund in spatele lui rolling on the floor

| FakeADN a răspuns:

Mai reformuleaza vreo 3-4, si o dai in repetitie, ca AK-47.