| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Revitalizarea trecutului...
Privesti in continuitatea prezenta,efemera,dar privesti si in trecut,un trecut neschimbator,ce iti poate aduce amintiri frumoase, sau neplacute.Cum priviti trecutul?

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Cred ca perioada copilariei este nostalgica pentru fiecare.

| Inferno a răspuns:

Vad aceiasi mizerie in care ma aflu si in prezent.

| andrei a răspuns:

Cu regret.

| Delicacy a răspuns:

Cu o uşoară nostalgie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact asa cum sugerezi tu:cu placere pentru amintirile placute si cu regrete ca nu le-ai putut schimba, pentru cele neplacute. Daca esti si putin mai filozof, te impaci cu gandul ca sunt bune si cele neplacute, intrucat omul din greseli invata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu dispret, nostalgie si durere. Dar daca stau bine sa ma gandesc au existat si cateva ''pete'' de fericire, insa s-au ''stins'' de mult.

| ŞtefanaTCK a răspuns:

Privesc trecutul ca un model de Asa Nu sau Asa Da.
In prezent eu imi analizez trecutul si incerc sa il impunatatesc oricat de multumitor ar fi.
Intr-adevar, e neschimbator, dar se reflecta asupra viitorului si daca nu il privim cu spirit critic nu putem evolua.
Pe langa lucruri ce ai dori sa le schimbi, trecutul prezinta si amintiri placute a caror loc va fi luat de evolutia noastra continua mentinuta de indelunga analiza a propriei persoane ce am fost pana in prezent.

| Zoe96 a răspuns:

Sincera sa fiu, nu m-am gandit prea mult la asta, dar incer sa primesc trecutul fara urma de regrete, invata sa te bucuri de tot ce ai facut, sa nu regreti trecutul si sa te bucuri de orice ai facut pentru ca rele sau bune sunt experiente care te-au invatat cum sa te bucuri de prezent si chiar de viitor!happy