| juniper a întrebat:

Rozalia25 mi-a raspuns la o intrebare (cea cu mainile) ca am bioenergie, stie cineva ce este ci cum pot sa o controlez? Spuneti-mi tot ce stiti despre ea.

Răspuns Câştigător
| rozalia25 a răspuns:

E ceva natural in starea omului, doar ca tu ca si altii, ai fluctuatii, tine palmele foarte apropiate, insa nu lipite, si vezi in cat timp incep sa arda, asa iti dai seama de fluctuatii. Incarcarea ti-o refaci din natura (apa, vant depinde) asa ca cel mai bine e sa faci cat mai multe iesiri in natura (mare, munte, rau, parc).

10 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Si eu am bioenergii - trebuia sa ma inscriu la "Clarvazatorii" laughing
Sa-ti zic : Azi noapte am visat ca cineva imi spune despre mirosuri. Astazi cineva chiar avea probleme cu mirosurile.
Sa fi fost vreo clarviziune? Nu prea cred.

| juniper explică:

Da, doar am zis si in intrebare sa-mi spuneti tot ce stiti.

| deeea28 a răspuns:

Deci "Tepes", imi pare rau pentru tine dar te inseli. Daca te uitai la Discovery poate vedeai si tu documentul in care se spune clar ca realitatea care o vede ochiul realitate e numai la un metru de noi, restul se distorsioneaza. Am fost intr-o zona(nu mai stiu cum ii zice), care se dadea si pe la tv intr-o perioada, in care masinile mergeau invers directiei de mers, o luau in sus cum ar veni. Culmea e ca daca veneai din directia opusa, aveai impresia ca urci, in loc sa cobori. Numai exemplul asta simplu demostreaza faptul ca ochiul se insala si unele situatii de genu asta il depaseste. Ca sa revin la "Juniper"...bioenergia se poate dezvolta, dar sunt multi oameni care nu cred in asta sau nu au timp de asa ceva. Suntem mai mult decat ce vedem si mai mult decat carne. Asa ca, cu exercitiu, cine stie unde ajungi. Ce exercitii se fac? ...sincer nu stiu. Adevarat ca cei cu bioenergie mai multa sunt clarvazatori, telepatici sau cu eu stiu ce calitati de astea, dar asta nu inseamna ca nu poti si tu. Incearca sa descoperi o calitate de asta la tine si dezvolt-o. La mine in familie telepatia e ceva absolut normal. La un oarecare nivel, dar exista.Nu ne-am dezvoltat-o, a fost ceva inopinant, dar daca ai o calitate ca asta incearca sa ti-o dezvolti gandintu-te la unu din parinti si la ce fructe...sa zicem, vrei sa-ti ia sau chestii de astea. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este mult de spus in cateva cuvinte,
http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:5N2-G77zJ8EJ:...lr=lang_ro
este emanatia campului energetic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Campul energetic al omului are 7 straturi, unele culturi spun ca 10, vroiai bionergie cu mainile, aceste straturi sunt taiate (intrerupte ) pe portiuni de catre cel care efectueaza pasele (miscarea maini in camp energetic ), trebuie sa conduci mentalul spre acea ruptura ca sa poti implementa gandul tau de vindecare, se presupune ca bioenergeticianul are calitati telepatice si de clarviziune (paranormale ), nu functioneaza la oricine, pur si simplu taierea campului cu mainile nu este de ajuns, suficient?
Exista un anume model de miscare al paselor, zig zag miscare dreapta curba in functie de boala si de ocolirea straturilor, repet, exista in lume cred ca 10, 20 de persoane cu astfel de calitati, nu tot ce se proclama bioterapeut poseda si valoarea respectiva.
Aexistat o bioterapeuta cu calitati exceptionale Djuna, care il vindeca pe presedintele Rusiei din acea perioada, cu calitatile sale (transfer de fluxuri ca la vasele comunicante ), este mult de spus, asa cum am scris anterior, daca te preocupa tema exista pe net, viata lui Djuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bioenergia sau pe Rozalia 25? Domnule nu cu o intrare pe TPU poti controla asa ceva ci cu ani grei de studiu asupra acestei chestii.Documenteaza-te si pune in practica dar o sa fie greu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Juniper, nu crede tot ce ti se spune.vad ca pe TPU, se minte de a inceput inghetul in tara.stiu eu ce vrei tu da nu se poate decat in filme asa ceva sau in desene animate.in realitate nu.si apoi... poti crede ceva ce nu se vede? este o aburealaaaaa cu mentalul.si pasele si energia bio. ceva teribil.tot felul de vindecatori misteriosi care vor aure de sfinti. nu poti crede asa ceva.este empiric.pe cand stiinta... da. este ceva concret.ai o raceala? iei o aspirina. te doare burta? bei un rachiu si gata. te doare capul? nu? nici pe mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

:)))))))
Uitati aici ce am gasit si nu mai incercati sa va convingeti ca sunteti speciali:
http://vladgrigorescu.com/diverse/paranormal-la-acces-direct/
Si cum sa faci sa ai bioenergie
http://vladgrigorescu.com/......-atingere/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor Va spun eu cum sa aflati bioenergia nu ca am citit pe net sau ceva de genu am practicat eu de la 7 ani deci trebuie sa te intinzi undeva sa stai relaxat apoi iei o lingura de metal si te-o pui pe nas sau pe corp undeva pe corp
Apoi daca sta mult ai bionergia de a vindeca boli
si va spun sa o dezvoltati pentru ca nu mint
Deci mie mi s-a aratat de mai multe Ori noaptea cu tv si lumina stinsa mi s-a aratat Maica Domnului
Si apoi nu stiu cum am facut da am simtit o senzatie ca am o energie
si me-a spus tatae daca ai bioenergie poti sa tii lucruri de metal pe tine si asa am facut am continuat sa practic
si acum pot sa tin chestii de metal mai usoare asa pe mine pe nas pe corp...
si cand tin palmele apropiate mult mi se incalzesc si vreau sa vad cum o sa ma dezvolt. Nu mint este adevarat

| premamotion a răspuns:

Toti avem bioenergie, pentru ca suntem... vii. Putem vorbi despre asta daca doresti! happy