| bleakk a întrebat:

Sa tot dai in jos pe Facebook este destul de nociv:prea multe imagini,prea multa informatie care afecteaza oarecum creierul,asa-i? Dar sa dai in jos pe un site de intrebari-cum ar fi TPU, in care se pun intrebari dintr-o gama foarta larga de domenii.Cum afecteaza/ajuta acestea creierul? PRO/CONTRA pareri

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca tot dand in jos pe TPU ai multe satisfactii.Ba razi de unele intrebari si raspunsuri, ba inveti ceva ce nu stii.Eu de exemplu dau in jos si cand mi se pare ceva interesant, o intrebare la care nu ii stiu raspunsul, deschid si aflu.Cum s-a rezolvat un caz sau ce e de facut la alta problema.Mai invat ceva si daca tot sunt aici, mai si ajut cu raspunsuri mai mult sau mai putin folositoare..Par examle, ti-am raspuns tie, asa te-am ajutat sa-ti faci o parere sau sa afli raspunsul la ce te macina.

| bleakk explică (pentru anonim_4396):

Mh,prea multa informatie inutila, consider eu.STRICTUL necesar, tata, strictul necesar.Suntem prea LACOMI de informatie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru bleakk):

Curiozitatea,nu stii? Asta e, nu putem schimba nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce urci TPU la un nivel aşa de înalt?
TPU nu e foarte departe de facebook.Probabil e cel mai neinteresant site pe care îmi pied timpul.Nici măcar nu ştiu de ce îmi pierd timpul pe TPU când sunt atâtea site-uri mult mai calitative de cât acesta. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Informatiile pe aici sunt eronate, aduse din alte surse, un fel de telefon fara fir jucat de niste copilasi mai ciudati, care se vor ofili in fata ecranelor.

| Fatayou a răspuns:

Totusi orice site in sine sunt facute in scopuri utile. Facebook-ul s-a inventat pentru a comunica cu oamenii aflati in departare, chiar daca au existat si alte mijloace. Orice site in sine e bun, problema e cine il populeaza.Pe facebook au inceput sa intre prostii, iar acum nu mai e bun de nimic.Asa si cu TPU.El a fost creat sa pui intrebari la care sa gasesti raspunsuri, numai ca UNII oameni din site pun intrebari stupide care te amuza, iar altele sunt calitative.

| eunumberone a răspuns:

Eu as zice ca te ajuta... poate in aceste intrebari este ceva ce nu stii.