| 4b a întrebat:

Sa zicem ca trecutul iti este iertat, prezentul asigurat, iar viitorul garantat...cum te-ai bucura acum de viata?happy

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sună prea science fiction. Prea multă perfecţiune.Şi atunci, ce rost ar mai avea să muncim, să ne gândim ce se va întâmpla cu noi în viitor? E total aiurea să ştii că atât prezentul cât şi viitorul îţi sunt asigurate. Un om devine matur şi înţelept în urma experienţelor plăcute şi neplăcute şi a depăşirii obstacolelor.

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

As avea si mai mult timp, ca sa descopar adevaratele valori.

| EmaS a răspuns:

Ma bucur la maxim de viata care mi-a mai ramas de trait.Pentru ca traiesc cu scop.Pacatele mi-au fost iertate, am primit mantuire si acum traiesc cu adevarat.Este cea mai mare implinire sa il primesti pe Isus in inima ta.El iti poarta de grija,iti calauzeste pasii, si ne-a pregatit un loc ca acolo unde este El, sa fim si noi.Este minunat sa stii ca este cu tine, si Ii pasa de fiecare dintre noi.In fiecare zi cand vad lumina zilei, spun:,, Te laud Doamne ca si azi ti-ai innoit fagaduintele fata de mine!,,

April
| April a răspuns:

Atata vreme cat pentru mine viata e un mister pe care-l descopar in fiecare zi,atata vreme cat tocmai imprevizibilul,surpriza,fie ea placuta sau nu, dau farmec si suspans fiecarei zile, daca ar fi lipsita de neprevazut viata ar fi monotona si plictisitoare.Incerc,si deocamdata reusesc, sa traiesc cu lucida asteptare fiecare zi; cu prevazutul dar si neprevazutul ei.Stiu ce-a fost, aflu ce este si astept rabdatoare urmatoarea zi.As fi total nefericita daca MAINE ar arata exact ca IERI sau ca AZI...

| MeScorpion a răspuns:

As duce totul la extrem, as incerca sa depasesc orice limita in orice.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

În linişte.

| NickiMinaj a răspuns:

In cele mai ilegale si imorale moduri.

| bamse a răspuns:

M-as bucura din ce in mai mult. Fericirea mea ar creste exponential pana la niste culmi la care cu siguranta nu am ajuns pana acum, deci nici nu pot vorbi de ele. Cert e ca as fi mai fericit decat sunt acum cand inca nu simt prezentul asigurat si viitorul garantat, ci trebuie sa lupt inca pentru asta. Si nu ma refer aici numai la situatia materiala.

| Romanian a răspuns:

Trecutul poate fi iertat,dar nu uitat,prezentul e mai nesigur decat viitorul,caci viitorul depinde de prezent,iar viitorul e imposibil de garantat.Dar, ca sa-ti raspund la intrebare, m-as bucura de viata facand ceea ce doresc eu mai mult si urmarindu-mi idealurile.

| Edd_4925 a răspuns:

Nu as avea nicio satisfactie. cred ca viata ar fi plictisitoare, ar fi prea perfecta si nu ar avea niciun rost.

| Gabriela0206 a răspuns:

Nu m-as bucura de viata.
Viata este interesanta pentru ca este palpitanta si imprevizibila.
Faptul ca trecutul iti este iertat si nu ai regrete, este un lucru bun. Asta iti poate asigura sentimentul de multumire fara de sine.
Prezentul asigurat duce la monotonie. Iar de la monotonie pana la a face lucrurui nebunesti si deplasate este doar un pas.
Viitorul garantat te face sa te intrebi ce rost mai ai pe lume si ce rost mai are ca ai o personalitate proprie. Daca oricum stii ce se va intampla cu tine peste o zi, doua, un an, sau doua zeci, nu prea mai are rost sa traiesti pana ajungi acolo.
Pentru mine, bucuria vietii e deteminata de imprevizibilul acesteia. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum e cel mai greu pentru ca incep adevaratele cautari si putini oameni corespund pentru ca majoritatea sint interesati in a-si asigura existenta.Vei cauta lucruri care din pacate in goana lor dupa bani oamenii ori le-au uitat, ori nu au timp pentru ele, ori le-au neglijat complet.Vei cauta adevarata dragoste, vei cauta prietenii neconditionate, vei cauta ceva nobil dincolo de orice interes dar e greu sa gasesti asa ceva intr-o lume in care interesul primeaza. Oricum iti urez succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ar insemna ca viata a atins perfectiunea si nu este posibil. Daca nu ai in viata si ceva necazuri, dureri, nu simti ca treci prin viata.Omul trebuie sa treaca prin toate, uneori insa, ajunge la exasperare.Lipsa oricarei griji, ar duce la nebunie.Acum sint trist, dar nici atunci nu m-as bucura.Numai bine.