| flavyusR a întrebat:

Uneori cand pornesc calculatorul, nu mai pleaca de la imaginea aia cu Smart, Simple and Stabile.Am mai pus odata o intrebare tot despre acest lucru si mi s-a spus s-a dat LOAD BIOS DEFAULT.Am dat se mai multe ori dar tot asa face uneori. Dau funda celui care imi spune ce sa iy fac ca sa nu mai faca asa.mersi

3 răspunsuri:
| Cidul a răspuns:

Trebuie curatat de praf foarte bine si amanuntit. In special la placa video. O scoti si o cureti bine. Pe urma,daca vrei, poti sa scoti bateria de la bios, o lasi 5 minute(nu mai mult) si o pui inapoi. Ai grija ca la scoaterea bateriei se face un fel de resetare generala si nu o sa-ti mai ramana parole sau altele pe google (arhiva), va trebui sa le scrii iar. Dar un reset din asta ajuta.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-i o poza cu telefonul la desktop, urca imaginea aici
http://www.postimage.org/ apoi da-mi prim PM linkul.

| sudsuinededouaori a răspuns:

Un pm cu mess daca vrei sa explici mai bine ce vrei sa faci, sa pui imaginea de bios sau sa o scoti?
daca vrei sa apara imaginea aia dai del te duci in bios si pui la sectiunea boot la full screen logo pui disable si la quick boot la fel.
daca vrei sa apara pui acolo enable la ambele. sper ca te-am ajutat, difera putin si daca ai altfel de bios mai nou sau mai vechi, in principiu asta e mecanismul.