| вσмвση3ℓ a întrebat:

Sallut! am o intrebare:
Voi ati visat vreodata OZN; intalnirea cu extraterestri am avut vise in care l`am vazut pe cer sau am vorbit cu ei sau m-a luat cu ei
nu stiu dar de cv timp visez lucruri din astea... si vreau si imi spuneti si mie parerea voastra despre aceste lucruri; ce inseamna aceste visuri.

Astept parerile voastre...

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Visurile, cum am mai spus si in alte cazuri, sunt ori inchipuiri ale imaginatiei unui om, ori ingrijorari ale unei persoane, pe care le impune subconstientul prin vise.
Dar sincer, creierul uman este un loc ciudat, nu 100% descoperit si inteles, asa ca lucrurile astea pot insemna orice, semne ca exista extraterestrii, avertismente ale subconstientului etc, dar nimic mai mult. Secvente din viitor, insa nu poti stii cat de departate sunt acele secvente.
Dar sincer sa fiu, cazurile cu vazutul in viitor sunt rare, si la majoritatea oamenilor, adica in procent de 95% visele sunt iamginatii ale oamenilor, sau ingrijorari ale lor, accentuate putin de subconstient.
De ce atunci cand omori o persoana o visezi? Pentru ca te simti vinovat, si subconstientul accentueaza asta, insa atunci cand te obisnuiesti cu asasinarea, dispar si visele, pentru ca dispare ingrijorarea.
Sper ca te-am lamuritwinking

5 răspunsuri:
| crissadeea a răspuns:

Uite! Am cautat pe interpretarea viselor : EXTRATERESTRU: (întâlnind sau vazând) dorinta de schimbare, de a trai evenimente iesite din comun, fuga de obisnuit si de banal, extravaganta, imaginatie; sentiment de inadaptabilitate într-un mediu deja sufocant; sentimentul ca nu esti înteles sau acceptat de ceilalti; (rapit de extraterestri) teama de necunoscut, teama de a pierde ceva de pret si pentru

Sa vezi un OZN in vis semnifica dorintele tale de a-ti gasi scopul spiritual in viata. Alternativ, visul indica, ca te simti instrainat de cei din jurul tau. De asemenea, visul sugereaza ca trebuie sa fi mai ancorat si sa revi la realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am visat niciodata.probabil te-ai uitat la filme cu extraterestrii, ozn-ri sau ceva de genu si de aceea viseziwinking

| ochiverzi91 a răspuns:

Cu ce sa incep? Au fost cazuri cand au fost oamenii rapiti de extraterestii happy

S.a facut un studiu unde s-au ales oameni pentru a merge la un psiholog foarte bun ales de cei care au facut studiul.

Pana in acel moment, acei oameni nici nu credeau in extraterestrii, erau total impotriva si asa mai departe.

Dupa ce oamenii au fost de cateva ori la psiholog s-a observat ca, prin transa, oamenii vorbeau de extraterestrii, povesteau cum ca au fost pe nava lor si au facut experimente pe corpurile lor.

De atunci, acei oameni alesi pentru studiu nu mai sunt intregi mintal.

| julius a răspuns:

Cred ca visele tale sunt provenite din teama de apocalipsa vehiculata anul asta :) cauta simbolurile intr-un dictionar de vise online : http://www.vise-dictionar.ro

| Viseinalbsinegru a răspuns:

Pai daca te gandesti prea mult la aceste lucruri atunci cand dormi,subconstientul tau iti relateaza gandurile, trairile, sentimentele sub forma de imagini numite vise.Deci...nu te mai gandi asa obsesiv la aceste lucrurui si vei vedea ca si aceste vise.happywinking