| PaPuSh a întrebat:

Ajutati-ma va rog.am o intrebare... De ce nu ingheata Pamantul?

5 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Pentru ca serverele TPU se supraincalzesc de la atatea intrebari idiotice.

| Shammal a răspuns:

Este incalzit de soare

| DBlack a răspuns:

Ce intrebari pun unii oameni ...si ce raspunsuri dau unii oameni. legat de centrul pamantului cald bla bla. a fost data peste cap aceasta "descoperire " de rahat. cautati " teoria pamantului gol ". legat de ce ai spus tu, pamantul nu o sa inghete niciodata. decat daca s-ar oprii in loc. pe anotimp de iarna

| Urzi23 a răspuns:

Deoarece Dumnezeu este perfect si el a asezat pamintul in pozitia perfecta. Daca era mai aproape de soare cu 1 mil de km ciuciu viata pe pamint. Daca era mai departe de soare cu un milion de km ciuciu viata.1 Mil de km inseamna o eroare de 0, 5% deci ciuciu teoria hazardului.

| klau95 a răspuns:

Dar din punct de vedere geografic nu ingheata deoarece in centru e f. cald...e logic cum vrei sa inghete? se topesc multi ghetarii si, peste 1-2 mil de ani pamantul va ajunge ca planeta Marte.