| TraficantDeCafelute a întrebat:

Am nevoie de azotat de amoniu pentru un experiment. Chestia e ca el se vinde in saci de 50kg si eu am nevoie doar de putina cantitate. Stiti cumva cum as putea fac sa obtin acea cantitate? Dau funda, mersi.

Răspuns Câştigător
| DennisW a răspuns:

Cauta prin localitatile apropiate un cultivator/producator de legume (asta daca stai la oras, daca stai la sat chiar prin sat). In mod sigur trebuie sa aiba.

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Poti repeta experimentul pana termini cele 50 de kg happy. Ai grija insa la experimentele cu azotat de amoniu. La o anumita temperatura face "bum!", si cam in general la ce e cu amoniu in chimie, stiu ca e risc de explozie.