| RayKzor51 a întrebat:

Salut, am visat ca eram intr-un apartament și a venit un șarpe, m-am trezit cu mușcături și am încercat sa îl omor cu piciorul, dar el tot incerca sa ma muște. E un semn rau? Ce simbolizează când visez un șarpe negru care te musca? O sa ma aștept la ceva rau în viata mea?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca ai langa tine un dusman, un prieten sau frate/sora prefacut, pe care nu-l banuiesti fiindu-ti apropiat, dar in realitate este un sarpe veninos, care face orice sa te raneasca si sa-ti faca rau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu simbolizeaza nimic ca e un vis

| 1onur a răspuns:

Păi te mușcă de picior și tu tot cu piciorul dai în el bro -_-...

Răspuns utilizator avertizat
| pisica2017neagra a răspuns:

Poate îți e frică de ceva sau te simți anxios. Poate fi vorba de o amenințare perceputa, fie ea reală sau imaginară
Poate simboliza tradare sau o amenințare din partea cuiva
Transformare personală fiindcă șerpii sunt de asemenea simboluri ale transformării și regenerarii. Mușcătura de sarpe poate indica o schimbare in viața ta, una care ar putea fi dureroasă, dar care ar putea duce la creștere sau dezvoltare personala.
Probleme nerezolvate: Şarpele care te muşcă și faptul că nu poţi scăpa de el poate sugera că există probleme nerezolvate sau emoții reprimate în viața ta. Acestea pot fi lucruri de care încerci să scapi sau să le ignori, dar care te afectează în mod subconştient.

Este un semn rău?

Nu neapărat. Deşi visul poate fi interpretat ca un avertisment, el poate fi și o reflectare a stării tale interioare sau a temerilor tale. Este important să reflectezi asupra situației tale actuale și să vezi dacă există ceva care te îngrijorează sau care necesită atenţia ta.

| pisica2017neagra a răspuns (pentru pisica2017neagra):

Contează si ce culoare era șarpele

| DobrescuMatei a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca visele nu inseamna nimic. Sunt doar niste mituri. Nu crede in asemenea tampenii. Nu ti se va intampla nimic rau