| Mandrut_David_1980 a întrebat:

Salut,cand egalez la chimie numarul de prudusului coeficientilor de dinaintea egalului,trebuie sa fie egal cu numarul coeficientilor de dupa egal,trebuie inmultiti si indicii? imi poate explica cineva cum se egaleaza si exeple cu explicatii pentru toate felurile de operatii combinare,schimb, etc.va rog frumos.

1 răspuns:
| Marius_1376 a răspuns:

Pentru ca deoarece fiindca coeficientului carbonului care coata cani cacandu-se cu curul cacacios caca cacatul carbonat calcificat cu chestii cri cri cri toamna cri, cur credeam ca o sa mai vii...