| Led25 a întrebat:

Salut, este adevarat ca in visele premonitorii iti poti vedea viitorul si ce vei face tu pe parcursul vieții?

am avut acum de curand un sentiment de deja vu ca si cum s-a mai intamplat chestia aia dar stiu 100% ca am visat acea chestie cand eram mic, probabil o sa ma credeti nebun dar chiar am avut o amintire in care parca am visat cum o sa fie parcursul vieții mele si ce voi face eu

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu nu cred că viitorul nu se arată dar consider că mintea se păcălește ușor

3 răspunsuri:
| eliancodrut a răspuns:

Prostii!

| Cipi1212 a răspuns:

Se spune că după vis acele lucruri din vis trebuie să se întâmple în 2-3 zile sau cât mai repede.

| relian a răspuns:

Mintea nu se pacaleste asa usor, noile studii arata ca aceste serntimente de "deja vu" ar fi de fapt reale, ar fi informatii pe care le detii de la cine stie care stramos deal tau de acu suta, mia, sau mai stiu citi ani.

Se spune ca orice, vedem, simtim, se inregistreaza si se trece mai departe, adica se transmite.Doar ca nu orice inregistrat ramane si constient, restul is acolo, dar incuiate, is la fund, pentru ca nu ai nevoie de acele informatii.

Citeodata mai scapa ceva informatii si de acolo acel sentiment,

Este o teorie noua, dar mie mi se pare destul de "mai aprape de adevar" decat alte povesti, sau sa vii sa spui mintea creaza fantasme.

Mintea nu imagineaza chestii daca nu are ceva informatie.Ori este cum spun cei cu teoria de care zic, ori se copie si se retine doar anumite informatii si transmise, apoi lasate deoparte,

Dar teoria asta mi se pare mai plauzibila decat orice altceva.Cineva o fost acolo, sau a vazut ce vezi tu, a vazut real cindva, informatia a ajuns la tine si cumva a refulat, a iesit, a scapat si asa simti tu acum.

Si cand visezi, mintea fara informatii, n-are ce vis sa formeze, doar ca le amesteca in vise, ori face conectii asa cum vrea si avem acele vise.
Nu ai cum visa fara sa ai informatii. Uite nu stiu daca orbii din nastere viseaza.Asta este o chestie interesanta de aflat.O sa caut eu sa vad ce se spune.