| anonim_4396 a întrebat:

Salut, eu de o saptamana tot visez cu "sfarsitul lumii", mentionez ca nu ma uit la filme cu asa ceva, nici la documentare, nici la povesti straight face. Nici nu ma gandesc la asa ceva, dar de o saptamana tot asta visez I don't want to see. Nu's obsedat nici macar 1% de chestia asta, stiu ca nu e adevarata ca va veni, doar Dumnezeu stie, dar cum pot scapa? frustrated, fara psiholog si fara doctor

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Visele nu tu ti le alegi. Incearca ca seara, inainte de culcare, sa te gandesti la ceva linistitor si de relaxare, asculta o muzica buna, uita-te la un film care nu este de actiune, ceva comedie sau romantism. Si, nu uita sa bei o cana cu ceai!

11 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Uita-te la unfilm porno si ai terminat cu cosmarrile :))

http://pazniculviselor.blogspot.ro/2013/07/nex-inceputul.html

| anonim_4396 explică (pentru Miauti):

M'am uitat destul :-l

| AnoNimalK a răspuns:

Tu iti impui fara sa vrei acest vis. Incearca sa te relaxezi, sa nu te mai gandesti la el, pentru ca nu ai de ce. Inainte sa adormi, incearca sa nu te gandesti la nimic, sa stai foarte relaxat, nemiscat, si apoi sa incerci sa adormi, sau gandeste te la cat mai multe chestii. E totul din creierul tau (cel mai probabil). Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru AnoNimalK):

Tot timpul ma gandesc la gagici cand le dau mozol inainte sa ma culc frustrated

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt doar vise, nu e mare lucru.

| Criistyanna a răspuns:

Pai incearca sa vb cu bunica ta si te poate ajuta daca stie vreo femeie din apropiere care descantawinking eu asa am scapat de anumite frici si vise ciudate sad stiu senzatia. si eu aveam niste cosmaruri I don't want to see

| anonim_4396 explică (pentru Criistyanna):

WTF!?!?! Sunt in Germania, nu am bunica aici frustrated

| Criistyanna a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai atunci nu stiu dar asta era o cale buna de ati rezolva problemawinking

| anonim_4396 explică (pentru Criistyanna):

thinking

| Darthmau5 a răspuns:

Http://www.wikihow.com/Lucid-Dream + alte ghiduri.
Eu unul personal nu am reusit decat odata, nici nu am avut timp prea mult sa ma preocup de asa ceva, dar este foarte usor sa scapi de un cosmar prin aceasta cale. Adica, faci ce vrei intr-un vis. Poate parea o recomandare prosteasca si poate chiar este dar nu strica sa incerci. Cel putin iti vei tine mintea ocupata

| anonim_4396 explică (pentru Darthmau5):

Stiu, dar tot visez ca cade peste mine stelele cazatoare si meteoritii vin pe pamant straight face Dracu stie ce mai e si visul asta straight face