| DAS a întrebat:

Salut.Imi poate cineva explica semnificatia numarului 111?

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În afară că nu este număr prim, nu are nicio semnificaţie raţională.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Georgesur: Şi la anul ce facem?
Dacă-s născut în 2000 şi suntem în 2012 (adică la anul') adun 0 cu 12 şi ie-te că nu mai iese 11!
Sau cum, 111 e ceva numerologic pentru anul ăsta?

| Angel0 a răspuns:

Inseamna 7 in cod binar.

| georgesur a răspuns:

Nu o stiu!
Dar alegeti ultimele doua cifre ale anului nasterii dv si adaugati varsta pe care o veti implini anul acesta...
Veti obtine invariabil 111! (doar pentru cei nascuti incepind din 2000 veti obtine 11 )

| mgtow a răspuns:

Nu inseamna nimic.

| pwp a răspuns:

Nu e un numar diferit de celelalte...nu are nicio semnificatie! sigur nu ai vrut sa scrii 666?

| Astaeparereamea a răspuns:

1-B-111 avea Ceausescu la masinawinking

| wimpyannya a răspuns:

Conform a ceea ce am realizat eu, are o semnificatie insa eu nu i-am gasit niciuna. Calculeaza Anul in care te-ai nascut si cu cati ani faci tu anul asta si iti va da 111, asa da tuturo, calculeaza anul scufundarii titanicului, cu varsta pe care ar fi facut-o anul asta si iti va da 111, expeditia lui Cristophor Columb din 16 septembrie 1492 si iti va da 111 prin eliminare de cifre egalate mrg... prabusirea turnurilor gemene. Si chiar Triungiuri bermudelor, numarul naufragiilor raportat la anii descoperiri lui, toate fac 111. Si ceea ce am realizat eu este ca prin intoarcerea numarului, adund 1+1 = 2 dar mai ramane un 1 deci 21 apoi le iei invers deci 12 si daca inmultesti cu 0 apoi aduni tot asa amestecat = 2012 rezulta 21.12. 20112 iar dupa calendarul maias = 20013 cat fac 1+1+1? 3 egal 2013 cam asta este

| buybooks a răspuns:

Actually, se pot gasi multe lucruri speciale.
Vezi aici:http://en.wikipedia.org/wiki/111_%28number%29