| Anonumul404 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva mai multe despre Liceul Tehnic (Mecanica)? E adevărat ca trebuie sa semnezi un contract cu o firma si sa faci practica acolo gratis? Si cam ce facultate as putea face si ce asi ajunge dupa facultate?
Mersi mult! !

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

1. Nu cred ca este adevarat! --- contractele se incheie intre scoala si firma respectiva, nicidecum intre elev si firma.
2. Poti urma orice facultate doresti. Daca vrei sa alegi una tehnica in domeniul mecanic ( in caz ca te pasioneaza mecanica!) cele indicate sunt Facultatea de constructii de masini ( cu toate specializarile) sau Facultatea de mecanica (cu toate specializarile). Titlul profesional obtinut dupa finalizarea studiilor tehnice (4 ani) este cel de inginer.

| Kiwibibilă a răspuns:

Da, tigari, chiul si abandon scolar la greu, sex prin bai etx.
Cat despre facultate, poti sa mergi oriunde. Eu cunosc un baiat care a terminat un liceu auto, a luat bacul cu 6 si ceva si a intrat la facultatea de educatie fizica si sport.