| Sawarekh a întrebat:

Salut, inca de mic, aveam impresia ca Rusii au o mentalitate mai invechita.

Cum mai este poporul Rus in ziua de azi?

Sunt mult prea conservatori, si anume: femei inapoiate, barbati conservatori, femeile care stau la cratita, iar barbatii aduc banii acasa?

Sau am inteles eu gresit despre acest popor? Lamuriti-ma!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa fie și ei... Susțin un război pentru că Putin le-a zis printre altele că erau mulți homosexuali in Ucraina.

Bine, când rusoaicele alcătuiesc jumătate din onlyfans și poornhub nu e bai.

| Whitte a răspuns:

Tu stii ce ni se serveste.
Cat despre cratita, in Romania gatesc barbatii cumva?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Whitte):

Eu unul da laughing

| StoicAnalysis a răspuns:

Din ce stiu in mare si din istoria lor, e ca ideologiile lor se cam bat cap in cap.
Adica: Ei se autoproclama un popor traditional fara idei "woke" occidentale si se cred niste eroi ai patriei si a drepturilor omului. Insa tot ei au o mega industrie de pornografie in care include si homosexualitatea. Chiar daca ei se autoproclama eroi si aparatori a drepturilor omului, tot ei otravesc, asasineaza si tortureaza oamenii care au ceva de spus. Tot ei creeaza conflicte si razboaie. Chiar daca ei sustin egalitatea dintre oameni, si ajutorul oamenilor la nevoie, tot ei au o gramada de oligarhi cu iahturi si miliarde in conturile bancare si cash.

In concluzie, in toata istoria lor, ca natie, au fost, sunt, si vor fi mereu un popor de mincinosi, tortionari, manipulatori si criminali. Bineinteles ca nu absolut toti, insa majoritatea da.

| Cipi1212 a răspuns:

E un popor comunist.

| Sawarekh explică (pentru Whitte):

Nici Romania nu a scapat de gandirea conservatoare, stai linistit.
Am fost refuzat de multe femei doar fiindca sustin egalitatea de gen!

| Sawarekh explică (pentru StoicAnalysis):

Da, inteleg ce spui.
Eu am mai interactionat cu Rusoaice si Ucraenience si practic au o gandire foarte superficiala, se imbraca scump si se cred cumva niste printese, doar faptul ca vorbesc cu tine, ar insemna ca esti ''norocos'' in viziunea lor, intelegi ideea.
Nu zic ca toate sunt la fel, dar se vede o diferenta de gandire.
Confirm, cu industria por*o, m-am vazut cu o Ucraenianca anul asta, si imi povestea ca vrea sa se apuce sa vanda videocplipuri cu ea. fara nici o problema, era ceva normal pentru ea.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Sawarekh):

Pai gandirea asta superficiala o cam au majoritatea. Telefoane scumpe, haine de fita, etc. Daca te uiti in trending-ul romanesc, avem exact aceeasi traiectorie ( Bani, masini, femei, droguri, si muzica cu referinte la ele ), dar in realitate, cei care rezoneaza cu asta, sunt oamenii cu jumatate de chifla in stomac, plini de datorii si interlopii.

Oamenii normali care isi vad de treaba si cauta sa-si faca un viitor al lor, fara sa se ia dupa multime, nu cauta ultimele modele de telefoane, haine, si alte arfe de genul, pentru ca ei stiu ca nu ii ajuta sa fie ei insusi/autentici.

Cu riscul de a jigni anumite personaje care se simt, eu consider ca cei care isi procura bunuri materiale strict pentru a-si etala "valoarea", sunt doar muritori de foame cu arfe de vedeta, fara personalitate.

Revenind la poporul ruso-balcanic (Ucraina, Belarus, Rusia ), gandirea lor e una foarte rece si din topor. Ei nu se ascund dupa cuvinte si nu se jeneaza sa faca anumite actiuni. Pentru ca asa au fost invatati din generatie in generatie. Cu ideologia ca mereu vor fi conflicte si nu are rost sa le rezolvi, asa ca reactionezi dupa sentiment si nu logic.

| 1onur a răspuns:

Din câte îi cunosc și știu despre ei ca oamenii, la muncă în fabrică la noi.

Sănt oamenii de treabă și familiști n-am văzut rău de la ei, la ei familia și respectul este principalul, relațile dintre ei și semeni lor sânt foarte constrânse și importante între ei în multe privințe și aspecte...

Am văzut și știu de la ei la sigur că le place bătătura, fiindcă la tura de noapte la muncă mulți din ei nu rezistă să nu-și adică un ceva de băutură la ei le place să mea multă.și muzica balcanică ascultă...se aprind ușor la o ceartă. Au ei glumele lor și obiceiurile lor mai pe înțelesul lor și placul lor.