| anonim_4396 a întrebat:

Salut, toate lucrurile, oamenii, relatiile se intampla cu un scop in viata pentru a ne invata ceva sau sunt doar la intamplare?

Nu stiu in ce categorie se incadreaza intrebarea asta asa ca rog un mod/admin sa seteze el.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Intrebarea este foarte bune,parerea mea, cu aceste lucruri intram in mormant,cu asta ne alegem,cu experiente,amintiri,nu as putea spune ca exista un scop, sens sau ca ceva ar fi bine sau rau, de asta e bine sa nu irosim timpul aiurea sa facem ceva cu el, nu ma refer la a munci non stop, a experimenta viata, un sfat nu iti irosi timpul degeaba ca e limitat fa cv cu el

| Violleta2022 a răspuns:

Pune intrebarea la categoria "conversatii" sau "adolescenti", cand nu stii ce sa alegi, dar in nici un caz la "sex si dragoste", ca nu-i nimic despre asa ceva, in ea.

| Digikey a răspuns:

Coincidentele nu exista.Totul are un scop si se intampla cu o precizie matematica. Unii care sunt orbi din mai multe puncte de vedere nu o sa vada conexiunile nici daca le arati.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Sincera sa fiu conteaza foarte mult si ce cale alegi tu in viata pentru ca este de ajuns o mica greseala care poate schimba totul pornind de la un fluture se declanseaza uraganul.Ideea este parerea mea sa stim cum ne gestionam acest timp, sa profitam de timpul pe care il avem in cel mai bun mod posibil pentru ca e foarte scurt si sa facem ceea ce ne place in viata de ex un anumit job nu ceea ce suntem nevoiti sa facem.Asa vad eu lucrurile!