| Bl4cKLy0n a întrebat:

am văzut ca sunt ceva subliminale pe YouTube pentru dantura, ochi, înălțime, etc.
Parca trebuie sa asculți asa ceva timp de 3 luni.
Oare acest lucru este real? Nu m-am documentat despre asta și sunt tare curios.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa intrebi daca te poti inalta de la un mesaj?

| Bl4cKLy0n explică (pentru suntserios):

Nu neapărat.Dar sunt curios, chiar dacă nu prea cred, dacă s-ar putea sa schimbi ceva la tine prin ascultarea subliminalelor

| eckblume a răspuns:

Este dovedit stiintific faptul ca mesajele subliminale nu influenteaza cu adevarat psihicul nostru. Cei care sustin aceste mesaje subliminale nu vor decat sa scoata profit, iar ceea ce fac inseamna,, pseudostiinta''(stiinta falsa). Ca sursa de documentare iti recomand,, Cele 50 de mituri ale psihologiei populare'' unde este amanuntit acest mit. Fragment din carte:,,„Subliminal" vine de la expresia latinească „sub limen", adică „sub
prag". >