| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeţi despre Mars-One, proiectul prin care Oamenii v-or coloniza Planeta Marte?
P.S. Sper ca Marte să devină o planetă Ştiinţifică(şi Terraformată), cu oameni inteligenţi, iar credincioşii, băştinaşii sau alte fiinţe indigene să rămână pe Pamânt (Fără supărare, nu vrem Biserici pe Marte)

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Sigur ca mi-ar placea sa devina realitate candva acest proiect, dar va mai dura mult timp. Eu sper ca in timpul vietii mele sa vad macar primul om ajuns pe Marte laughing
Si oricat vom reusi sa transformam Marte, nu va fi ca Pamantul niciodata. Tot timpul va fi mai bine aici decat acolo. Deci va fi cam greu sa plecam cu totii pe Marte, si sa-i lasam doar pe credinciosi aicihee hee Mai ales ca atunci vor fi mult mai putini decat acum.

7 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Momentan e un proiect prea ambitios, secolul asta poate vom trimite oameni pe Marte doar ca pana sa ajungem la colonizare ne vor trebui cateva mii de ani

| doctorandus a răspuns:

Noi nu putem rezolva foarte bine nici problema poluarii propriei planete, darmite sa terraformam alte planete.

| Duucu a răspuns:

De acord cu doctorandus

| OOOLEOOO a răspuns:

Eu personal prefer sa vad o biserica decat un alt fast-food...

| Copac13 a răspuns:

E posibil doar ca o clatorie dus-întors ar duta 2 ani si pe marte in nord exista ghetari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vise.
Oamenii inca mor de gripa prin spitale si tu visezi cai verzi pe pereti.

| diaac a răspuns:

Mi se pare indraznet si de viitor. Eu am mai citit desspre proiect si din cate am vazut au un plan foarte clar si de termen lung cu ce vor sa faca, nu s-au apucat doar sa viseze, ofera antrenament si formare complexa si de lunga durata celor care vor pleca.