| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta expresie? "Tu nu trebuie să piardă credința în umanitate. Umanitatea este un ocean, în cazul în care câteva picături de oceanului sunt murdare, oceanul nu se murdareste. "

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Că este scrisă de un agramat/străin sau tradusă cu google-translate.

Că vrea să ne transmită că umanitatea (şi nu numai) trebuie privită în ansamblu - nicio o pădure nu e fără uscături.

Personal, mă bucur când dau peste oameni care îmi redau sau întăresc speranţa/credinţa în umanitate.

4 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Exprimarea este ca de analfabet.

| Kaℓi a răspuns:

Nu am o parere prea buna.

| sublime89 a răspuns:

Nu sunt doar cateva picaturi, din pacate...

| Kalla a răspuns:

Sunt perfect de acord.Nu trebuie sa generalizam. Daca cateva persoane sunt rele nu inseamna ca toti pe pamant sunt rai.