| anonim_4396 a întrebat:

Salutare toata lumea!
Eu tocmai am aflat azi de pe net ca inaltimea pe care o ai la 2 ani o inmultesti cu doi si astfel afli inaltimea ta finala. Tot acolo scria ca este valabil la peste 99% din populatia lumii. Am mai cautat in mai multe surse si cam toate site-urile zic asta(nu dezaproba teoria).
1. Voi ce credeti? Oare o fi adevarat?
2. Daca eu la 2 ani am avut 94cm inseamna ca eu voi avea 188cm pana la 25 de ani? Momentan am 14 ani, 174cm si in ultimii 2 ani am crescut de-abia 4cm. Daca trag de fiare/nu dorm ca lumea/nu ma hranesc corespunzator tot in jur de 188cm voi avea?

2 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Asta e o prostie. Inaltimea e influentata de genetica (inaltimile bunicilor, a parintilor), de somn, de alimentatie, de multe.

| NGheorghe a răspuns:

Nu!
188 este inltimea ta finală... adică cea pe care o vei avea înainte de a da ortu popi. Tot de pe net se știe ca oamenii scad in înălțime când incep sa îmbătrânească, asta înseamnă ca tu vei avea in jur de 210 - 220 sau chiar 230 ...asta depinde cât vei scădea happy