| GeorgeMihai a întrebat:

Salutare!

Un parapsiholog sau un bioenergetician, poate intra in contact cu o persoană prin intermediul telepatiei la cererea cuiva? Adică se pot presta și astfel de servici contracost?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu, doar un medic psihiatru poate face acest lucru, fiind calificat si autorizat legal.
Ceilalti sunt doar simplii "sfatuitori", mai ales un bio-energician care nu are cine stie ce pregatire inalta, dar nici voie sa se joace cu creierul uman.

| doctorandus a răspuns:

Da, se pot presta contra cost... daca esti suficient de credul si de fraier sa dai banii pe vorbe.

| GeorgeMihai explică (pentru doctorandus):

Întreb pentru cultura mea generală. Că cred sau nu în asa ceva, ma privește doar pe mine.

| doctorandus a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Oricine doreste asta va gasi un parapsiholog sau bioenergetician dornic de bani. Problema nu e ca nu se pot presta astfel de servicii, ci ca sunt bani aruncati pe niste escroci.

| doctorandus a răspuns:

Pana mea: medic psihiatru si telepatie. Cel mai probabil iti va prescrie antipsihotice daca-i ceri asa ceva.

| anonimg a răspuns:

Nu există așa ceva. În realitate, telepatia este comunicarea cu spiritele rele. Noi nu trebuie să ne lăsăm controlați de cel rău. Oricum ne controlează el atunci când ne enervăm sau când ne manifestăm animalic.
Dacă ne lăsăm controlați de cel rău nu vom mai scăpa de el.

| Digikey a răspuns:

Ca uni cred sau nu, telepatia exista si functioneaza.Ca exista si salatani care profita de naivitatea fraierilor nu este o noutate, acestia exista dintotdeauna in toate domeniile.
Acum 2000 de ani de exemplu unul facea vin din apa pe la nunti si zicea ca este ruda cu seful ala mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cazul lui Albert Ignatenko, i-a fraierit pe multi si a fost si la televiziuni in Romania, printre care si la desteptul de Maruta.

https://www.youtube.com/watch?v=bvNzp8WV36o

Chiar crezi in vrajelile astea?

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Marele guru de la OTV: masturbarea e naspa si produce boli mentale, dar el a fost condamnat la doi ani cu suspendare si 70000 RON de platit ca si-a santajat amanta cu filmari pornografice. Ma intreb daca intre timp l-o fi lasat nevasta, altfel o executa silit si pe ea.

El zice ca poate lua mental contact cu Dumnezeu. A descoperit paranormal ca Liviu Arteni a fost omorat de Israela Vodovoz, care-si trimitea singura mesaje pe Facebook ca si cum Liviu ar fi fost inca in viata si ca Valentina Pelinel mima sarcina si a fost mereu o femeie care nu poate ramane gravida (adica e stearpa).

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Adevarat laughing