| ryky a întrebat:

Se apropie 2012 cu pasi repezi si, la urma urmei, daca vine sfarsitul lumii, noi ce am putea face? Ce am mai putea face?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu putem face nimic.Nu putem daca ar fi asa ceva, desi nu cred, pentru ca nu se vorbeste de un sfarsit al lumii ci de o schimbare majora in 2012 la anumite nivele, deci nu poate fi evitat un asa eveniment. Putem doar sa ne curatam sufletul si sa ne gandim mai mult la Dumnezeu.Sa fim mai buni si sa pretuim fiecare clipa a vietii, clipa de fericire.
Dar fii linistita, nu va fi nimic ucigator doar/decat o schimbare majora.

20 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

E se aproprie o ****...

| mihaibrasov a răspuns:

Ce sa facem? Ne dam pe etnobotanice ca sa nu ne pierdem cu firea in acea data fatidica...

| PhaseMorphXR a răspuns:

Mai degraba invers, sfarsitul lumii nu vine... desi mai degraba ar putea veni, deci am putea spera ca 2012 sa fie sfarsitul, asta am mai putea face happy... hai ca n-ar fi asa rau, ne-am obisnui repede oricum laughing

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Multi oameni spun ca o sa "murim" cu totii intr-un asa-zis an cu probleme, care se presupune a fi 2012. eu insa nu cred in astfel de ipoteze: ma gandesc ca poate, daca tot acest lucru este adevarat, imediat ce s-ar fi aflat ar fi trebuit ca toate statele lumii sa intre in alerta, ceea ce dupa cum se vede nu s-a intamplat si nici nu cred ca se va intampla in urmatorii ani. multe statistici arata ca oricand Pamantul poate fii inghiti ori intr-o gaura neagra, ori in asa-zisele neutron star collisions ( explozia formata intre doua stele), ori in tunele de gravitatie, ori lovit de un asteroid gigantic, moartea unei stele, eruptii solare, ciocnirea a doua galaxii, si alte cate pericole abundente si de tip "ultra" bantuie printr-un Univers, pe care cu toate ca l-am studiat nu avem cum sa-l cuprindem cu totul. niciodata nu putem stii ce ne este pregatit, desi incercam pe cat posibil sa evitam orice fel de contact cu vreun obstacol aparut. de multe ori s-a anuntat ca va veni "sfarsitul lumii"... noi nu putem prezice ce se va intampla si este evident ca unele dintre aceste stiri sunt aparute doar pentru a ne atrage atentia de la altceva. acum au scos din burta o noua planeta, despre care s-a mai vorbit, asa-numita Planeta X sau Tyche, care se presupune a fi cauza "apocalipsei" avand diametrul de nustu cate mii de ori mai mare decat al lui Jupiter ( intrebarea mea aici este de ce nu au descoperit-o mai devreme daca tot este atata de mare? pana acum cea mai mare a fost "imensul gazos" si nu a venit nimeni sa schimbe asta, pana acum cand ni se spune ca se descopera planete noi si ca zodiile se schimba si ca mai nou Pluto este planetoid 8-)). parerea mea este ca mai tot timpul suntem alertati de niste previziuni facute de anumiti oameni, in loc sa fim atenti la ceva cu adevarat important pentru noi toti. nimeni nu poate stii cand se va termina totul, pentru ca exista acolo o forta mai puternica decat oamenii care decide ce se va alege de noi: Dumnezeu. happy

| ERMO a răspuns:

Pai depinde!
Un drogat ar baga in vene pana in 2012 sa moara fericit.
Un crestin s-ar ruga zi de zi.
Un pervers ar profita de fetele inca proaspete.
Un filozof ar gandi in intuneric.
Sefi lumii(Iluminatii.sefii de stat.alte organizatii ce ne conduc din umbra) isi fac adposturi super secrete.
Unii oameni sunt foarte optimisti si nu vor sa accepte ideea.
Unii cred ca nu va fi nimic,o cacealma si par foarte linistiti dar defat sunt agitati in sinele lor.
Altii sunt disperati si nu stiu ce sa faca,astfel ca se sinucid din pura prostie.
ETC.
Depinde din ce categorie vrei sa faci parte,dar daca vrei alaturate mie si fi un simplu observator ce priveste totul dintr-un plan exterior, sa vedem totul si sa ne ridicam din umbra cand e nevoie.
Hai, ALEGE!

| theorizer a răspuns:

Asta e un fel de... daca nu fceti ca mine in 2012 imi iau jucariile si plec
Pamantul e jucaria lor preferata
se joaca de prea mult timp cu el si au inceput sa creada ca le apartine
daca vreti sa-l luati nu va pot opri, dar nu va obositi sa ma tot amenintati, si un caine s-ar simti nenorocit sa traiasca asa cum vreti voi

| theorizer a răspuns:

Simteam asa un pic de caldura la varful picoarelor, si credeam ca-i de la calorifer. dar cand dau sa ma uit, smoala, smoala incinsa. si ei cica sa stau linistit wave

| Aishaa a răspuns:

Nostradamus a zis ca al 3-lea razboi mondial va incepe in.noiembrie 2010, a trecut si nici un razboi.in 1000 sf lumii.in 2000 sf lumii.nimic nu s-a intamplat.Traieste-ti viata si bucura-te de ea.

| dana_9056 a răspuns:

De unde sti tu ca vine sfarsitul lumii in 2012 asa se spunea si in 2000 lasa ca dumnezeu stie mai bine

| M' a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni atunci cand va vrea Dumnezeu nu atunci cand vb unii
Ceea ce am putea face noi este sa fim mai bunihappy

| Adorable a răspuns:

Eu cred ca in 2012 oamenii doar vor evolua, vor trece la o forma noua de gandire si se vor numi Homo Intelectus, cei ajunsi la tehnologie si inteligenta maxima.
Acum depinde, o-m trai si o-m vedea!

| ByoEdyy a răspuns:

Daca vine o sa fie: Violuri, Furturi si Crime!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul. nu cred.Voi dc credeti ca oamenii de stiinta si filosofii.etc. ne spun sa nu intram in panica? Apocalipsa nu inseamna Sfarsitul lumii! Apocalipsa inseamna un nou inceput! Inceputul inceputului nou...Ok faza asta nu o prea intelegi.dar in fine ai inteles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai cuminte.si vostradamus a profetit fals asa caaa.asta sa fie grija ta cea mai mare in urmatorii 100 de ani.ryky si in biblie scrie ca imparatia lui Dumnezeu nu va veni batand la ochi.banuiesc ca va veni incet treptat, asa incat lumea va trece prin toate durerile anuntate, dar treptat si in mod subtil.nu brusc cum cred unii.si altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce nu am facut

| Irinna a răspuns:

Au anuntat ca sfarsitul lumii va fi in 2030 si ceva, deci stai linistit, nu are rost sa te preocupe astfel de lucruri.S-au spus de multe ori ca va veni sfarsitul lumii si dupa cum vezi nu s-a intamplat nimic.

| Cosmin4Fan a răspuns:

Nu exista sfarsitul lumii!

| Ramx a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa incerci sa iti traiesti viata la maxim...si sfatul meu e sa nu te gandesti ca vine sfarsitul lumii...nu tot ce zboara se mananca.big grin