| anonim_4396 a întrebat:

Seara aceasta mergeam grabit spre casa, deoarece stiti si dumneavoastra care este situatia dupa orele 23. Luasem probabil ultimul metrou, dupa o sesiune de fotografie la crepuscul. Singur, mergând agale pe strada complet lipsita de freamat, am incep sa fredonez timid. In departare zaresc o pisica alturea de odrasla dânsei. Instinctiv, o pisuiesc. "Pspspsps" se aude cu un vag egou pe bulevardul incremenit. Cu sfiala si bonton, pisica-mamă se apropie de mâna mea, oferindu-mi un pupic blajin.

În acel moment mi-am dat seama ca viața este inca frumoasa si merita traita. Pacea în mijlocul tumultului este esența existenței.

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu esti batran pe la 20 asa. pune tanarul in extaz laughing

| sabin89 a răspuns:

Aşa e, m-ai dus cu gândul la povestea cu jumătatea plină a paharului. Sunt atât de multe lucruri frumoase în viaţă happy Apropo de pisicuţe, să te uiţi într-o zi de vară la două pisicuţe care se joacă în iarbă; uiţi de toate necazurile pământului. Să ne umplem sufletul cu trandafiri, nu cu mărăcini, chiar dacă ei vieţuiesc împreună pe acelaşi petec de pământ. Sau, de ce nu, te poţi concentra asupra artei, sub oricare din formele ei posibile. Vezi, de asemenea, şi efectul pe care îl poate avea ascultarea unor melodii de calitate asupra spiritului (spuneam eu ceva despre catharsis într-o postare anterioară)

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Foarte adevarat.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt mii de motive sa-ti traiesti viata si sa ti-o faci frumoasa, trebuind doar sa alegi a fii un om bun si pozitiv si totul in jurul tau se poate schimba in bine.
Micile reverii din viata de zi cu zi, se aduna si iti dau un sentiment de bucurie si liniste sufleteasca, daca alegi sa le vezi, bucurandu-te de ele.
Acestea sunt trairi ale unui om echilibrat sufleteste si trupeste.

| T0T a răspuns:

Nu e întrebare = report.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Fair enough big grin

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă bucur că ești deschis opiniilor contrare modului tău de a te manifesta. Ai o bulină albă.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Sigur, prost sunt, dar nu sunt incapatanat. happy

| Catrice a răspuns:

Ce frumos...stai sa tai o ceapa sa plâng sa nu zică lumea că n-am sentimente.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

I'm not crying, you're crying!

| Nilsson a răspuns:

Bine că măcar de la pisici mai primim ceva afecțiune și apropiere, oamenii sunt cu "distanțarea socială".

| anonim_4396 explică (pentru Nilsson):

Pisicile nu te vor lasa la greu niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe scurt...restrictii tâmpite in timpul unei pandemii ucigatoare, o strada intunecata și pustie și un pui de pisică fără adăpost. Mirific.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Intr-adevar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau pacea dinaintea furtunii.
Eu n-aș avea încredere așa mare în mațe.Sunt șirete.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bine zis. Mai era si neagra pisica!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și irezistibile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fotograf, daca te intereseaza iti pot trimite contul meu in privat big grin

| Februar30 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trimite-mi mie, te rog happy imi plac fotografiile

| troleibuz a răspuns:

Frumos. Nu oricine poate aprecia momente simte.

| anonim_4396 explică (pentru troleibuz):

Din pacate.happy

| blairelovesmusic a răspuns:

Asta nu e o întrebare.

| Februar30 a răspuns:

Ce trista e viata de pisica noaptea pe străzi pustii. Totusi eu as fi vrut sa fiu odrasla pisicii. As fi privit viata cu alți ochi.

| anonim_4396 explică (pentru Februar30):

Așa este.