| whiterose_7343 a întrebat:

Silvicultura poate fi considerata ca o ramura a agriculturii sau deseurile provenite din silvicultura pot fi considerate deseuri agricole?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știință care se ocupă cu studiul culturii, amenajării, protecției și exploatării pădurilor.Ce anume agricultura se face in padure sau ce copacii poti planta ca sa faci iahnie? deseurile provenite din silvicultura sunt considerate deseuri silvice si sunt atatea firme care colecteaza asa ceva, acum depinde si unde sau depozitat acele deseuri