| Laugh25 a întrebat:

Singuratatea ceva de care ar trebui sa ne fie frica?
Eu cred ca ne-o cream singurihappy
Voi ce >credeti?:funda

Răspuns Câştigător
| BadxGood a răspuns:

Singuratatea poate fi pirvita din mai multe perspective... sunt momente in care vrei sa fii singur si dimpotriva sunt momente in care ti se pare cel mai ingrozitor lucru. Singuratatea poate fi perceputa in functie de on si de context, insa cu siguranta nimeni nu-si doreste sa fie singur toata viata. Cat despre posibilitatea de a alege, cred ca e mai mult sau mai putin adevarat, unii au norocul sa fie inconjurati de oameni potriviti, iar altii sunt mai ghinionisti;

9 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Singuratatea nu exista tongue chiar si atunci cand esti singur(a), nu esti, doar crezi ca esti big grin; fiecare isi creaza realitatea

| ThePoet a răspuns:

Absolut. Ne-o creem singuri asa ca n-are de ce sa ne sperie. Daca tu ti-o faci cu mana ta atunci de se ta sperie? Inseamna ca tu ti-ai dorit asta.

| Downfall a răspuns:

Care e problema voastră cu singurătatea, până la urmă? Ce e rău în asta. Eu, personal, mă simt foarte bine când sunt singură, nu-i înţeleg pe cei care cred că eşti depresiv, ciudat sau ceva de genu dacă îţi face plăcere să fi singur...

| Laugh25 explică (pentru Downfall):

Si eu am momente cand vreau sa fiu singuratongue
Dar vroiam pareritongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In psihologie siguratatea e impartita in 2 : Singuratate sociala si fizica. Cea fizica este atunci cand in jurul tau chiar nu ai pe nimeni, nu te cunoaste nimeni, nu relationezi cu nimeni. Cea sociala aduce in discutie individul care, desi comunica in fiecare zi cu cuineva, se simte singur. Se crede ca singuratatea sociala e mai periculoasa decat cea fizica, iar noi suntem mai predispui la eatongue De ce? Cum ai spus si tu, pentru ca ne bagam singuri in oala cu oameni "singuri", cand de fapt lucrurile stau altfel.

| mikilaina a răspuns:

"Poate suna destul de ciudat daca luam in discutie semantica expresiei "ma tem de singuratate". In fapt cand sunt singur sunt cu mine. Deci, de cine ma tem?" http://www.topexperti.ro/......nitate_842

| AgentulVIPPro a răspuns:

Buna! singuratatea este cel mai urat lucru! sa nu ai pe nimeni aproape! este o boala! o depresie! am fost si eu candva asacryingsi stiu cum e! imi venea sa plang mereu nu mancam tremuram tot! daca si tu esti asa! imi pare rau si iti doresc numai bine! si sa nu fi singur\a niciodata! funda te rog frumoss!

| qCrotal a răspuns:

Da noi ne-o cream

| Techno4Ever a răspuns:

Singuratatea ti-o creezi singur.
Nu este nevoie sa iti fie frica de singuratate,decat daca o faci sa apara.;
Aceasta va aparea cand incepi sa ai certuri cu prietenii,sa nu te mai uiti la tine sa vezi doar pe ceilalti,sa ai critici care nu au rost, sa faci glume proaste, misto pe seama altora, dupa un timp toti se plictisesc de tine si "iti dau drumu'" si nici nu vor vrea sa te mai vada, pana si animalul de companie ti se va parea ca te uraste dupa ce vei observa ce ai devenit.
Aveam un prieten de genul, dar m-am saturat de el...curand probabil va fi singur. Cand m-am certat cu el, deja pierduse 5 prieteni din putinii prieteni "adevarati" care ii are.
Acum, fiecare cu personalitatea lui.
Probabil unora le place singuratatea si si-o provoaca.