| Sawarekh a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog, vreau sa stiu de ce crestinii in general, sustin distrugerile in masa facute de catre statul Israel?

Am ramas socat zilele astea, era un om care a spus : ''Traiasca Israel, Traiasca Dumnezeu'' Si mi-a amintit de replica spusa de musulmanii cand ucid: ''Allahu Akbar''.

Practic, gandirea este similara, asa ca de acum nu-i mai consider extremisti doar pe musulmani.

De asemenea nu mai pot sa-i i au in serios nici pe unii pocaiti, care consider ca e drept ce se intampla, ba chiar stateam de vorba cu un amic si spunea ca cine nu tine cu Israel, va fi pedepsit de catre Dumnezeu.

Acum stau si va intreb, pai Biblia ma invata sa tin cu dreptatea, eu de ce sa tin cu statul Israel in momentul de fata? ori, asta inseamna ca Biblia nu mai poate fi luata in serios, daca nu am dreptul sa tin cu cei care sunt nedreptatiti.

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

La pocăiți este cazul de spălare de creier.