| Angelbe a întrebat:

Spuneti-mi va rog niste oameni importanti din Germania.

Exemplu: Beethoven-Muzica

Răspuns Câştigător
| CristianMarius a răspuns:

Germania a fost locul de naștere al unor renumiți compozitori precum Ludwig van Beethoven, Johann Sebastian Bach, Johannes Brahms și Richard Wagner; poeți precum Johann Wolfgang von Goethe și Friedrich Schiller; filosofi ca Immanuel Kant, Georg Hegel, Karl Marx sau Friedrich Nietzsche; de asemenea, oameni de știință de calibrul lui Albert Einstein sau Max Planck. Sa nu uiti de Hitlerwinking

3 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Adolf Hitler - Distrigaz

| a1doru a răspuns:

Bismarck.fara el,Germania[si nu numai] nu ar fi ajuns azi ceea ce este,din punct de vedere social.[asigurarile de boala si pensia de invaliditate, sistemul de pensii, asigurarile de accident...]

| docfiltek a răspuns:

Hitler, wagner, rommel, bach, geiger, koch