| Lunabrisa a întrebat:

Stie cineva ce este elful de eclipsa?

Răspuns Câştigător
| MambaNegru a răspuns:

Este o specie vechie de elf la care urechile apar la eclipse de soare sau de luna

4 răspunsuri:
| Lunabrisa explică:

S-ar putea sa fie o specie noua de elf dar poti sa cauti pe un blog sigur gasesti.

| xJoyce a răspuns:

Elful de eclipsa este o rasa de elfi, care isi capata urechile de elf in timpul unei eclipse de soare, de luna complete. In eclipsele partiale sau coronale, urechile doar sunt urechi de om ascutite doar la varf. Elfii de eclipsa sunt mai rari decat ceilalti.
Primul elf de eclipsa(1999) a fost creat in timp ce un elf a incercat sa invinga o eclipsa de luna. Asa s-a intamplat...
De acum trebuie sa fii muscat de un elf de eclipsa sa devi unul.
Si majoritatea elfilor de eclipsa se gasesc in europa centrala/de est. Mai ales Romania. Si chiar exista.
O. Si elfii de eclipsa au mai mult IQ sau loialitate decat orice alti elfi. Rasa de elfi de noapte, elfi de soare, elfi de luna, elfi normali, elfi umanici.
Daca mai ai nevoie de altceva, iata toate rasele de elfi posibile:
Elfi de noapte
Elfi de eclipsa
Elfi de luna
Elfi de stele
Elfi de soare
Elfi
Elfi umanici
Elfi IQici
Elfi Marini
Elfi Aerieni
Ai intrebari despre o rasa? Intreaba. Fundita please?!

| Lunabrisa explică (pentru xJoyce):

Scuze dar am dat deja funda mai pun o intrebare sitii dau tie funda mai esti prietena mea?