| Dee_9331 a întrebat:

Stiti acel sentiment? Cand tot ceea ce vrei sa faci este sa ajungi acasa, in camera ta, sa inchizi usa, si sa cazi in pat. Cand vrei sa lasi afara tot ceea ce ai tinut in tine toata ziua.Acel sentiment de disperare. Cand esti obosit de tot, cand esti obosit de nimic.Cand vrei doar sa ai pe cineva langa tine si sa-ti spuna ca totul este ok, nu sa te intrebe ce ai patit. Dar nimeni nu este acolo. Tot ceea ce sti este ca trebuie sa fii tare pentru tine. Dar esti obosit, obosit sa fii puternic.Doar odata vrei sa fie usor. Sa fie simplu. Vrei sa fi ajutat si sa te simti in siguranta. Dar sti ca nu va fi asa. Dar tot speri, tot iti doresti asta. Si stai, si lupti cu lacrimile din ochi. Tot lupti. Il stiti? Voi ce faceti cand il simtiti? Eu una ascult asta: http://www.youtube.com/watch?v=n29b8NvpN2g sau Bitza-Memento mori. Am mai pus intrebarea asta si la "Conversatii" dar nu am primit decat un raspuns...nu cred ca exista doar o persoana care sa simta asta.

Răspuns Câştigător
| Laminin a răspuns:

Hey! Ma gandesc asa: Ce a fost a fost, nu mai pot schimba. Dar imi pot schimba viitorul, sa nu mai trec prin aceleasi lucruri. Asta imi da putere sa merg mai departe, fara regrete si cu capul sus. E adevarat, sentimentul nu dispare din prima, dar apare alt sentiment. Unul bun care ma ajuta. Nu functioneaza mereu. Cand sunt chiar terminata si chiar ca nu mai pot sa fac nimic, nu stiu.simt ca vreau sa evadez undeva. Ma duc undeva in natura, langa un rau, stau pe pietre.sau undeva sa fiu numai eu. Nu am nevoie de nici un prieten cand simt ca vreau sa fiu numai eu. Poate uneori cu cainele meu care pare ca simte ce simt si eu. Pot sa vorbesc cu el orice ca oricum nu ma judeca. Dar macar nu mai tin tot in mine si nu mai ajung la faza la care sa bubui. Cand am trecut putin de faza cea mai joasa un prieten care e gata sa ma asculte e tot ce am nevoie. Daca esti in aceasta stare in care ai descris-o in intrebare, capul sus! Stiu ca ai mai auzit de n ori asta, dar serios. Capul sus! Nu te da batuta. Viata are mai multe pregatite pentru tine, asa ca traieste pentru mai multe. Nu te opri acolo. Va fi bine! happy

7 răspunsuri:
| Hăgiul a răspuns:

Intoarcerea la origini, alarma ta si a mea, a tuturor. Tacut, nu mangai rana si inteleg cine a provocat-o.

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Toate trec...da' urmele cine sau ce le sterge? Vezi tu, trecutul din prezent n-ai cum sa-l stergi.Doar sa ti se rupa de el si sa mergi mai departe.Ca asa-i in tenis:Show must go on...
http://www.youtube.com/watch?v=NcbAibPA2yY&feature=related

| summer12 a răspuns:

Printre preferatele mele melodia Memento Mori. Starea ta e un amestec de oboseala si descurajare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc sentimentul. Apare, dar trece.Toate lucrurile trec. Poate doar tu te încăpăţânezi să le păstrezi. http://www.youtube.com/watch?v=41zIrqnOEYY.

| miradoniz a răspuns:

Toți oamenii simt asta uneori...suntem făcuți asa și fiecare se descurca cu povara lui.Pentru mine răspunsul e Dumnezeu. Uneori ma supăr pe El și Îl iau la rost. După, ma simt mult mai bine happy condiția e sa fii sincerahee hee

| Dee_9331 explică:

@Laminin eu una nu am auzit niciodata iesind din gura unui prieten cuvintele: "capul sus!". Faza cu prietenii, la mine asta e problema.starea asta am avut-o cand m-am vazut singura, fara prieteni. straight face