| 7Slasher666 a întrebat:

Stiu ca e un lucru absurd sa povestesc asta.dar cand mai ies seara pe afara vad un obiect stralucitor care zboara la joasa altitudine cu o viteza destul de mica.Nu pare a fi un avion, deoarece nu licareste si nici nu se aude zgomotul acela.La inceput am crezut ca sunt acele lanterne care le dam foc si ele sa inalta, dar se misca destul de repede.Are cineva idee ce ar putea fi?

10 răspunsuri:
| 7Slasher666 explică (pentru Andrei7520152):

Da, asa arata, doar ca era la mai joasa altitudine, si stralucea puternic.Viteza e cam aceeasi

| Andrei7520152 a răspuns (pentru 7Slasher666):

Dar cum ai apreciat altitudinea, daca era doar o lumina indistincta?

E greu de vazut in acel clip, dar statia ISS e mai luminos decat venus. face ocolul pamantului la fiecare 45 min, deci se poate vedea destul de des

| 7Slasher666 explică (pentru Andrei7520152):

As putea spune ca ''zbura'' mai jos decat inaltimea la care zboara avioanele.Nu zic ca vad in fiecare seara, dar cateodata o observ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmeaza. Altfel ai chef de glume proaste.

| frostxtq a răspuns:

Sateliti happy

| TanteMarianne a răspuns:

O stea cazatoare... trebuie sa iti pui o dorinta

| aabaaab3278 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu mai postezi chestii din astea pe aici pentru ca o sa fii luat in deradere sau o sa zica lumea ca ai chef de glume.
Cred ca banuiesti si tu ce este. daca il mai intalnesti ia ceva clar, filmeaza-l si posteaza aici: http://www.rufon.org/......d,2.0.html
E un forum romanesc care se ocupa de asa ceva. Mult succes. Lasa si un ID de mess sa vorbim chiar sunt interesat sa imi descrii si mie mai in detaliu. Succes!

| RaduDavid a răspuns:

Extraterestrii laughing) glumeam.nu stiu filmeaza si pune-l pe un site de socializare

| MMAV a răspuns:

In primul rând, daca e la o ora anul e doar lumina soarelui care se reflecta intr-un unghi o in ceva de pe cer. poate un satelit. In plus e normal sa mai vezi dinastea.Nu te iau in deradere sa stiu si eu am observat lucruri si mai cidate.