| pudi a întrebat:

Stiu ca pare o intrebare cam aiurea, dar credeti in vampiri? Argumentati va rog.

15 răspunsuri:
| o fetitZa dulCeE :X a răspuns:

Nu laughing

pentru ca nu am vazut niciodata

da in orice caz nu este adevarat laughing

| Mara_4803 a răspuns:

Eu cred ca nu exista!happy dar fantome...worried

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Mda.intr-un fel.adica nu cum vezi u la tv ca zboara si te musca de gat sau cestiu eu ce alte povesti.eu am vazut o emisiune pe discovery se numea "FEMEI DIABOLICE " sau cam asa ceva si in emisiune se descriu tot felul de crime facute de femei si odata o aratat un grup de 3 fete***a fost reconstituire la tv dar nu cred ki serial de fictiune ca ar trebui sa scrie la sf sau ceva***(care nu credeau in dumnezeu si se imbracau in negru machiate la fel in negru si per ansamblu aratau cam neobisnuit.nu erau nici emo nici rockere dupa stil) care practicau niste ritualuri oculte si le-o aratat cum or omorat un om si apoi i-or baut sangele si de exemplu mai mergeau noaptea dupa 12 in cimitir aprindeau peo patura lumanari si tot felul de prostiii ziceau incantatii si aveau pahare in care isi puneau sange(se taiau pe vene toate 3 si sangele care curgea il bagau in pahare ca de vin/sampanie si beiau fiecare). asa ca eu cred ca exista dar nu chiar vampiri pentru ca iti dai seama ca nu traiesc nici vesnic nici nu zboara sau alte prostii. sper ca tziam fost de ajutor.bye...Fundita? :X:X:X:*:**:

| Bacemi a răspuns:

Nu exista vampiri asa cum vezi tu in filme. Cred ca pot fi persoane nebune care sa isi inchipuie ca sunt vampiri si sa aiba o pasiune pentru sange si alte nebuneli.

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu exista vampiri. E de domeniul fantasticului.Filmul si dorinta de fantastic si infiorator a creat vampirul.

| Cromasston a răspuns:

Nu exista vampiri! Au fost creeati de mituri si legende ca fiind infricosatori... dar citeste cele 4 carti din seria Amurg si vei vedea ca vampirii sunt pusi intr-o cu totul alta lumina decat cea cu care am fost obisnuiti pana acum.

| Razvan a răspuns:

Nu, nu cred.Si mi se pare o prostie ca numele unui mare domnitor sa fie asociat cu un asemenea basm.Suntem renumiti pentru Gica Hagi, Nadia Comaneci si Draculawaiting
Primii doi de necontestat. Dar ultimulraised eyebrowsLipsa de respect. Punct

| patty32 a răspuns:

Nu exista nici vampiri, nici fantomehappy
Cu asta se hranesc demonii:cu frica noastra.
Frica de vampiri sau fantome este hrana pentru eihappy
decioh go on
Exista doar ingeri rai care vor sa ne sperie, crede`ma:*

| Anonim1045 a răspuns:

Da! Si eu sunt Bella din Twilightlaughing))
Glumeam... E o intrebare fff stupida! Cat de naiv sa fi sa crezi in asa ceva... Or fi existand in capul unoralaughing

| pudi explică:

Draga anna. Nu am spus ca, cred. Am vrut sa stiu si parerea altora.

| Ada... a răspuns:

Nu, nu exista. Vampirii sunt niste legende menite sa ii sperie pe cei mici, asa cum este "Bau-bau":)). Dar unii au devenit atat de obsedati de aceste personaje incat se cred niste vampiri8-|. Uite aici un exemplu;)
http://www.razboiulnevazut.com/......venil.html

| Marcian a răspuns:

Nu fiindca nu am dovezi.

| AndutzaAndu a răspuns:

Eu personal nu cred în vampiri, nu sunt dovezi în acest caz, iar povestea cu Vlad Ţepeş este doar o... poveste laughing. Tatăl lui Vlad Ţepeş, Vlad Dracul şi-a primit acest nume când a intrat în ordinul Dragonului, acel cuvânt în perioada aceea însemna drac. Şi Vlad Ţepeş şi-a primit această poreclă pentru că îi pedepsea pe hoţi ş. a. m. d. cu tragerea în ţeapă.
P. S.:Asta ni s-a spus într-o oră de istorie laughing.

| thealchemist a răspuns:

Nu, pentru ca e doar o poveste. nu stiu de ce tip de argumente ai nevoie, si de ce, ai vazut cumva oameni care se trasforma in lilieci si beau singe?

| DanielJackson a răspuns:

La cate boli se iau din sange, ar muri cam repede, plus ca ar amesteca multe grupe sanguine, iti dai seama, nu ar prea rezista. umbla vorba de vampiri energetici, dar asta e alta poveste, gen,, flacara violet".crying