| AvalohAlyn a întrebat:

Sunt la profilul stiinte sociale si imi place religia, filosofia, psihologia. Ce facultati pot urma? Ce profesii pot avea? Adica ce imi recomandati voi, sfaturi ca eu cam stiu. Vreau sa stiu ce credeti.Multumesc

10 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Amice, locul tau e la popi, al meu e la smenuri.Si una si cea lalta vinde iluzii, a ta legala a mea ilegala.

| Flav a răspuns:

Cu psihologia esti necoplanar din ce-am vazut, cu religia ma doare-n undeva, nu mai conteaza un calugar in plus sau in minus, iar cu filosofia, stii cum e, daca nu filosofezi, nu esti roman!
Acum, ca un sfat ce-o sa doara: ba, tu esti barbat sau pres? Ca barbat, trebuie sa-ti mearga mintea. Cu vorbele se joaca femeile, barbatii invart, combina, se descurca in viata. Oleaca de matematica nu stii? Un strop de fizica ca sa ajuti la casa si nevoile ei n-ai habar? Alea-s materii ca sa zici ca esti si tu bun ceva in viata asta, negasind ceva la care sa te descurci. A filosofa poate orice frustrat sau ratat in viata, a te baga in religie poti in orice clipa, indiferent de credinta, iar psihologia vietii toti cred c-o au.
Nu-ti recomand niciun domeniu din cele spuse de tine. Pa!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

| Necrophagist a răspuns:

Deocamdata e prematur sa te gandesti la asta.E adevarat ca cel mai accesibil e dreptul,medicina,literele, filozofia, psihologia si teologia dar ultimele 3 sunt slabe in Romania si ai putea alege sa emigrezi daca nu cumva din cauza salariului esti si nevoit sa pleci la un moment dat.
Desi ti-am fost cinic cred ca medicina e cea mai potrivita si singura la care sa te gandesti sa actionezi mai de dinainte.

| AlxMro a răspuns:

In ziua de azi trebuie sa faci ce-ti place dar in acelasi timp sa iasa si banu, ca in vremurile astea banii stau la putere...

| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
si eu sunt la stiinte sociale, am ales acest profil pentru ca si mie imi place psihologia.
vreau sa urmez o facultate de psihologie.
cred ca ti s-ar potrivi si tie happy

| Gregory a răspuns:

Salut. Sfatul meu este să urmezi Facultatea de Teologie, dar nu în București. Te va ajuta în evoluția ta spirituală și duhovnicească, însă consider că cel mai bun sfat în legătură cu această problemă ți-l poate oferi preotul duhovnic. O zi bună. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gândeşte-te ce te atrage pe tine mai tare.Ce îţi place mai mult dintre religie,filozofie sau psihologie.În funcţie de alegerea pe care o faci, mergi şi la facultatea la care vrei. Răspunsul este doar la tine, nu la noi. Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai eu stiu asa; mamaliga se face din malai; samanat.prasit.cules .curatat.macinat.carnea este de la un animal,crescut,ingrijit,pascut,hranit, adapat, taiat si facut friptura sau pastrama.gemul se face di fructe.astea vin din copaci.crescuti,udati,stropiti,culesi,si facut tot ce vrei din ele.asta cred eu. daca vrei sa mananci, faci toate astea. daca nu ...mananci plastic aditivi si ce gasesti la supermarchet de pretul psihologiei si filozofiei tale. pofta mare.

| aragon2l a răspuns:

Pai pentru religie poti urma facultatea de teologie
pentru filosofie facultatea de filosifie
si pentru psihologie pacultatea de psihologie

eu ti-as recomada-o pe cea de psihologie, ei eu vreau sa merg tot acolo