| Luiza45 a întrebat:

"Tacerea e de aur",asa se spune, dar totusi in viata esti cineva daca vorbesti. Deci cum facem?

Răspuns Câştigător
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Pai nu ajungi nimica daca taci, dar totusi e bine sa ai o limita in vorba findca primele 2 cuvinte din 3 sunt gandite si bune insa al 3-lea cuvant aproape intotdeuna se greseste si persoana respectiva cu care vorbesti va intelege altcevawinking

10 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Trebuie sa stii cand sa taci happy
"Omul înţelept nu spune tot ce gândeşte, dar ce spune, gândeşte."

| harciog a răspuns:

Nu poti vorbi relevant despre tacere decit tacind.

| Bz_Nini_1995 a răspuns:

Cuvantul este de argint, tacerea de aur happy. Trebuie sa gandesti inainte ceea ce spui.

| 2PacKilluminati a răspuns:

In viata trebuie sa stii cand sa taci si cand sa vorbesti.Iti citez cateva versuri dintr-o melodie:
'Indiferent..nu da inapoi atunci cand ai dreptate
Da nici n-o arde-aiurea frate
Stii ca..de la viata trebuie sa te-astepti la bine
Dar sa fii pregatit pentru necazu care vine
Fiindca lumea e nebuna si rea dintotdeauna
Frate daca poti, tu sa fii mai bun ca ea.
BUG Mafia-O lume nebuna, nebuna de tot (ascult-o si o sa intelegi mai multe)winking

NOname
| NOname a răspuns:

| Raynn a răspuns:

Consider ca in fata ignorantei, a nedreptatii si a stupiditatii nu se merita sa taci. O sa taci destul cand o sa fin la 3 metri sub pamant, de ce sa nu vorbesti acum cat te duce mintea?

| Woodenpints91 a răspuns:

Tăcerea e de aur. Aur de trompetă...

Răspuns utilizator avertizat
| 1Mihai1 a răspuns:

Taci mai mult = asculţi mai mult = înveţi / înţelegi mai mult.

| mizantropuldinmine a răspuns:

Gandesti si apoi vorbesti