| anonim_4396 a întrebat:

Teoria evolutionista si big bang e o religie ( credinta ) pentru ca de fapt asa zisele dovezi sunt doar ipoteze sau crezuri probabilistice de genul: "credem ca asa s-a intamplat" sau "Darwin este vizionarul" la care asa zisii oameni de stiinta se inchina ca sa faca doar ce li se pare lor insisi bine in detrimentul obiectivismului realist si rational. Cei ce combat divinitatea creatoare folosesc argumentul "omului de paie" aducand in discutie multe exemple de oameni care sustin slab divinitatea prin conduita lor lipsita de dragoste, si aducand in discutie aspecte contradictorii neesentiale din Biblie si aspecte aparent usor de combatut si aparent ilogice si aspecte asemanatoare cu alte culturi ca fiind aparent furate din alte culturi. Corect?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E corect tot ce zici, ne-ai disperat, gata, esti un geniu.

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Iubito,tu esti cea mai corecta fata din lume.

| anonim_4396 explică (pentru Superior):

Nu-ti prea iese sa fii arogant.

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai,mi-a iesit, ai uitat? Am scos-o dar te-ai ferit repede laughing))))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"E corect tot ce zici, ne-ai disperat, gata, esti un geniu." - nu consider ca sunt un geniu. Vorbesc si eu ca orice muritor de pe suprafata Pamantului. Vorbesc, deci exist. Daca n-as vorbi si eu ceva, ar fi ca si cum n-as exista. happy

| drutzix a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca cealalta vorba: "Gandesc, deci exist".

| anonim_4396 explică (pentru drutzix):

"Incearca cealalta vorba: "Gandesc, deci exist"." - m-am gandit la cuvintele astea din manualul de Filosofie dar am reformulat. happy

| SG1995 a răspuns (pentru drutzix):

Ar incerca, dar nu poate.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

"Ar incerca, dar nu poate" - a "gandi" nu este sinonim cu a "rationa" corect sau logic. Orice om gandeste si fara sa vrea. Chiar si un bolnav mintal gandeste. happy