| maddutsu17 a întrebat:

Toata lumea vorbeste de sfarsitul lumii in 2012. voi ce credeti va fi sau nu sfarsitul lumii?

Răspuns Câştigător
| Micheline a răspuns:

A mai fost o intrebare de genul asta.Deci NU! Nu cred in orice om care se trezeste"Buna dimineata"sa zica si el din lipsa de ocupatie ca vine sfarsitul lumii.Nici Iisus Hristos ca om cand a fost pe pamant nu stia cand este.Iti dai seama ca lumea s-a plictisit si ca sa fie multa tensiune asa zisi"experti"in ale prezicerilor, dupa parerea mea oameni fara creier care n-au alta ocupatie decat sa minta lumea, se gandesc la cate o minciuna gen:sfarsitul lumii astfel incat majoritatea ajung sa inghita o astfel de prostie.
Deci numai ascultati si numai credeti toate aberatiilewinking

47 răspunsuri:
| KiduJoJole a răspuns:

Eu personal nu cred in predictiile celui care a raspindit acest zvon laughing. Cand va fi sa fie se v-a intampla niciodata nu o sa putem sti dinainte cand Dne Dne vrea sa fie sfarsitul happy.
Tu momentan bucurate ca traiesti si esti bine mersihee hee nu te gandi la ce e rau happy.

| Ktaloasa a răspuns:

Mdea. toata lumea vorbeste de asta. cica atunci se termina calendarul mayas. dar ma rog. eu nu cred asta pentru ca niimeni nu va stii cand se termina tot. asta e parerea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred.Asa s-a spus ca va veni si in 2000 si iata-ne, teferi si nevatamati.Numai Dumnezeu stie data exacta, noi doar ne dam cu presupusul, sansele ca sfarsitul lumii sa vina in 2012 fiind foarte, foarte mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu astept rezultatewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sf lumii, dupa umila mea parere va fi cand bunul Dumnezeu ne va lua la El, adica cand o sa murim, pentru fiecare individ va fi sfarsitul lumii palpabile si va incepe eternitatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da intr-adevar exista sfarsitul lumii acestea ati vazut ce se spune la tel la orice program de televiziune de inundatii de cutremure oamenii mor mai ales copiii nu mai sti ce anotimp este cu siguranta va veni curand rugativa lui dumnezeu sa ne pazeasca si tuturor sfintilor si parintelui arsenie boca care a fost si va ramane cel mai sfant om din secolul acesta pacea domnului sa ramana la voi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrajeala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de repede va veni si ceea ce va veni va fi decat inceputul

| Iuly006 a răspuns:

Povestea asta cu sf lumii vine de la faptul ca mayasii aveau un calendar facut pe mai multi ani si ultimul calendar era in anul 2012...bizar dar de la asta vine povestea

| catty443 a răspuns:

Daca asta a spus`o diaconescu`. e clarlaughing nu ma, logic ca nu. sfarsitu` o sa vina cand are el chef, la orice ora, in orice zi.nimeni nu stie nimic despre asta, si n`o sa sa afle nimic, pana cand nu se va intampla` ceva foarte ciudat`winking
nu crede toate prostiile. happy

| denisa_4116 a răspuns:

Eu nu cred nu este adevarat si eu m-am speriat si eu d nu mai Dumnezeu stie cand se va termina lumea.

| stickere a răspuns:

DA,,, dar nu se stie candhee hee)

Iti doresti un iphone si nu ai bani de unul original? nu. i nicio pb.eu te pot ajuta.vand IPHONE 3G identic urgent la pretul de 249 lei.id nikelino6@yahoo.com pentru cine e interesat(super telefon). am poze si filmulet cu acesta, vb pe mess paa

| heyulika a răspuns:

Nu vine sfarsitul lumii ci va incepe o noua era in care oamenii vor fi egali, deci si mai buni, iar capitalismul nu va mai fi pe primul loc.

| Flore555 a răspuns:

Sfarsitul lumii nu poate fii prezis de nimeni nici macar de cei mai destepti specialisti Dumnezeu va hotara cand va fi.

| Andreea_3863 a răspuns:

Eu nu cred in toate prostiile astea. Sfarsitul lumii va fi cand va decide Dumnezeu happy

| justjustyn a răspuns:

Nici eu nu cred ca va veni in 2012, dar ceva tot se va intampla in galaxie.Asta am vazut in multe documetare de genul asta. S-au spus ca din 4000 in 4000 de ani se va realiza,, ALINIEREA PLANETELOR,, (adica se va schimba locul intre planete) dintre care una din toate nu o sa se,, alinieze,,. Se spune ca din cauza acestei planete care nu se aliniaza corect, ceva o sa se intample.(poate este ceva amuzat pentru altii dar dat fiind faptul ca am studiat mult m-am uitat la multe documentare asa ca fiecare crede ce vrea)mersi.winking

| godessdiana88 a răspuns:

Mayasii au creat un calendar astronomic foarte precis, asa ca am tendinra sa cred ca se va intampla ceva. Nu neaparat sfarsitul lumii. Am dat peste un articol interesant, cu o trimitere spre un filmulet pe aceasta tema : http://godessdiana88sex1.blogspot.com/......lumii.html

| anonimous a răspuns:

Asta este sincer una dintre cele mai mari prostii! Bine vorbind in necunostinta de cauza iti poti pune intrebarea! Gandeste-te ca daca am crede asta ne-am baza pe scrierile unei civilizatii ce credea ca lumea asta in care traim are 5 cicluri (1-oamenii au fost facuti din lemn, 2-din piatra, 3- din pamant, 4 -din grau si 5-ciclul in care traim noi- din porumb si sange ) nici-unu din acestea nefiind pe plac zeiilor! Unii ar putea crede asa ceva dar stiintific vorbind e clar ca nu suntem facuti din porumb si sange tongue. SI inca un lucru. Ceea ce au lasat maiasii este puternic influentat de clima din jurul lor, ei prezicand sfarsitul lumii ca fiind un mare potop, ceea ce din nou este imposibil. PS: din toate scenariile apocalipsei potopul nu e nici macar amintit.