| Survivor2012 a întrebat:

TPU, maine vine Sfarsitul Lumii zice harold camping si zice ca De data aceasta, Harold este ferm convins că sa profeție este corectă și îi atenționează pe oameni că Apocalipsa din 21 octombrie 2011 va veni sub forma unui cutremur global.
Pastorul Harold Camping crede că Sfârșitul Lumii va veni pe data de 21 octombrie 2011, căci toate calculele sale bazate pe cifre ce reprezintă diferite coduri ale Bibliei, indică acest lucru.

Răspuns Câştigător
| T3qUyLa a răspuns:

Ce bine :X scap de scoala laughing

10 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Iar tu si ragaiturile astea aberante? Nu au venit destule apocalipse anul asta? Din coduri din bible cica a dedus ca vine apocalipsa nu? Cand n-o sa mai fie resurse, atunci o sa vina apocalipsa, pana atunci doar zvonuri lansate pentru profit.
Daca a descifrat codurile din biblie, ce nume de cod are misiunea de salvare a omenirii? sau el este doar baritonul satului care de de veste? Pariez ca daca este o misiune de salvare a lumii se cheama "Operatiunea Sfarcuri Umede".

Obvious apocalyptic news spreading troll is obvious.

| aliceinchains a răspuns:

Mâine am școală, am de învățat la vreo 3 materii câteva zeci de pagini, ai dreptate, e sfârșitul!

| Danyelusha a răspuns:

Nu vine nici un sfarsit oh go on! In Biblie scrie clar ca nimeni nu va sti cand vine sfarsitul, asa ca daca omul acela a spus ca vine sfarsitul, cu atat mai putin. Chiar nu va veni.

| Cosminovici18 a răspuns:

Zii lui Harold ca si prin 1997 s-a spus ca va veni sfarsitul lumii si atunci foarte multe persoane s-au nascut in anul ala chiar si pe data aia! Deci anunta-l s-o lase balta! oh go on

| PotHed a răspuns:

Salut

Nu zice pastoru' ala din greseala cam pe la ce ora? Ideal ar fi pe la 9:00-10:00 scap si eu de tema la romana...

^^

Hustle! bye =P

| zNCrys a răspuns:

Daca totul este legat de biblie atunci nu trebuie sa ne facem griji. Chestia cu sfarsitul luimii,pnm parca a mai fost sfarsitul inca o data sau de doua ori pana acum.
Ne putem numi supravietuitori si putem trece si peste sfarsitul de maine. laughing
Bafta!
ps. daca tu crezi asta, atunci bucura'te la maxim de ziua de azi, si de maine pentru ca orice zi poate sa fie ultima ^^.

| catalinalina a răspuns:

Maine nu vine sfarsitul lumii.de mult timp se spune ca un meteorit se va prabusii pe Terra sau ca va fi un cutremur foarte mare care va distruge tot, dar nu a venit nici unul...calendarul maias, cand a fost descoperit, s-a spus ca a fost scris pana in 2012, dar acum doar Dumnezeu stie cand si cum se va sfarsi lumea...winking

| AlexutuDeiu a răspuns:

Daca nici fiul lui Dumnezeu nu stie cand vine sfarsitul lumii crezi ca va sti Harold Camping? E posibil sa fi calculat bine ca maine e un cutremur cu dezastre catastrofale dar nu for muri toti oameni.

| jjeleu a răspuns:

Acest timp a zis ca agresit data tot luna aceasta deci e un impostor
Si din pacate suntem in anii prostiilor din cauza unu film si a unei profetii care poate fi de fapt o farsa

| Kev16 a răspuns:

Minciuni oh go on