| EleninNWO2036 a întrebat:

TPU, Sfarsitul Lumii vine Vineri pe 21 octombrie 2011 zice mosul ala harold camping ca zice ca se va intampla sigur si zice ca nu m-ai da gres zice ca sigur se va intampla pe 21 octombrie nici eu nu stiu ce sa m-ai cred ba ca vine pe 21.12.12 sfarsitul lumii ba ca vine pe 21 octombrie 2011 voi ce credeti are dreptate mosul ala de 90 de ani harold camping ca vine sfarsitul lumii pe 21 octombrie 2011 si vreau sa stiu ce faceti atuncia pe 21 octombrie 2011 laughing rolling on the floor rolling on the floor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sfarsitul lumii cade intr-o vineri e nasol; pentru ca e zi de post; si atunci nu poti baga in tine prea multa mancare asa cum ar trebui sa faci cand stii ca e ultima ta zi din viata; oricum ar fi,eu zic ca poate ca nu vine chiar tot odata! adica sa ne ia "sfarsitul" asta chiar pe toti gramada; si poate ca o mai ducem unii dintre noi vreo doua-trei zile; in cazul asta e bine sa ne cumparam din timp o apa minerala,un suc,o conserva,si asta pentru ca daca nu avem noi,n-o sa ne dea nimeni,ca stii cum e lumea! si cine a fost al dracului va fi si in ultima zi; iar,pentru cei care fumati, sa nu uita-ti sa va luati un pachet in plus, ca stiti ce nasol e fara tigari! cam asta e; sa ne vedem cu bine "dincolo";

20 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Nu vine niciun sfarsit al lumii asa dintr-o data. N-ar avea niciun sens si nicio ratiune sa murim doar pentru ca asa zice un bosorog urecheat.

| MadnessCaffe a răspuns:

Stii cate sfarsituri ale lumii au fost pana acum? 10-20. Astia vad ca prinde la public sfarsitul lumii si prostii fac un zvon si isi scot banii in timp de fraierii le umplu buzunarele.

| PosteXD a răspuns:

In biblie scrie ca omul nici macar isus hristos nu stie cand va fi sfarsitul lumii ci numai dumnezeu tatal deci daca unul ca spune ca sfarsitul lumii este in 21 octombrie sau in 2012 nu e adevart. sfarsitul lumii va fi atunci cand nu se asteapta nimeni.

| GhostStar a răspuns (pentru PosteXD):

Poste mai treci pe la religie
in primul rand se scrie : Iisus Hristos
In al doilea rand Dumnezeu e impartit in 3: Tatal, fiul, Sfantul Duh

| PosteXD a răspuns (pentru GhostStar):

Bai anonim mai taci ca daca sti eu am fost la vreo 3 olipiade premiate la religie asa ca mai du-te undeva cu tot cu mat.a

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru PosteXD):

Imi cer scuze ca ma bag, dar are dreptate, si nu stiu si nu ma intereseaza la cate olimpiade de religie ai fost tu premiat si daca ai fost pe drept, dar cu limba romana, si cu gramatica o duci foarte prost.

| PosteXD a răspuns (pentru WhiteWolf7):

Nu de fapt am o tastatura naspa sad si tu vrei sa spui ca ceam zis eu nu-i correCT x(

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru PosteXD):

Aaa, inteleg.ba, da este corect, zic doar ca anonimu a avut dreptate la partea cu scrisu "Iisus"(cu doi de i). Cunosc mai multe motive pentru care se scrie asa, in primul rand pentru ca cu un singur i inseamna magar, iar in al doilea...ei bine nu mai stiu sigur dar e legat de latina si de gramatica latina, pe care ar fi trebuit sa o facem anul trecut dar nu am prea facut gramatica, oricum doamna ne-a explicat chestia asta...

| GhostStar a răspuns (pentru PosteXD):

Pai atunci dc ai scris gresit Iisus? din cate stiu eu si nu sunt preot se scrie cu litere mari si cu 2 i

| NuDauFunda a răspuns:

Mai trage un pui de somn, ai prea multa energie. Si nu, e o bazaconie ce zice omul ala. Poate nici nu exista un Harold Camping, poate ca totul a fost inventat de presa pentru audienta.

| WhiteWolf7 a răspuns:

Mda, asa cum a venit si la eclipsa din 2000, si asa cum va veni si in 2012, sia sa cum sunt eu Hitler si mama virgina, asa o sa vina vineri 21 octombrie sfarsitu lumii...de fapt va fi un sfarsit, si anume de saptamana.Nu stiu ce faceti voi da eu am chef sa sapunesc pe cineva iarna asta asa ca sfarsitu poate sa mai astepte.

| κλάους a răspuns:

Sfarsitul lumii adevarat? Vrei sa-ti spun eu cand o sa vina? Well, ADEVARATUL sfarsit o sa vina atunci cand Soarele o sa se transforme intr-o Rosiatica (parca asa ne-a spus profu de Ghegrafie). Ce sunt Rosiaticele? Well, sunt acele stele care nu mai au "combustibil" de ars, si, odata si odata, explodeaza de sare toata galaxia in picioare, mai ales la marimea soarelului.

In rest, eu cred ca ar putea venii cu famete, batai pentru bani, mancare, si cine stie, poate vreo bomba atomica aruncata de "mai marii lumii".
Totusi, sa raspund la intrebare: OI sa vin de la scoala bucuros ca s-a urcat pe net The Vampire Diaries si The secret circle, o sa ma uit la ele, si, poate si la un episod din Supernaturaltongue.

| κλάους a răspuns:

Na ca nu a venit sfarstiul lumii, si, ghici ce? Am facut tot ce am prezislaughing Omg... Oare sa prezic si eu un sfarsit?laughing

| Rapunzell a răspuns:

Nu va mai potoliti... Sfarsitul lumii il stie doar Dumnezeu. Ar trebui sa ne preocupe mai mult propriul sfarsit. Daca eu mor maine, ce conteaza cand se va sfarsi lumea?

Cert e ca se pregatesc schimbari radicale la nivel global si este foarte posibil sa se intample ceva in anul care vine, dar inca nu va fi sfarsitul lumii. Inainte va fi iadul pe pamant cum nici nu ne inchipuim.

| Trolli a răspuns:

Ia uite! Am prezis bine. Tocmai am raspuns la o intrebare de la Dragoste si Sex, ca vine apocalipsa ( in gluma), dar se pare ca am auzut dreptate.
Pentru alte preziceri, contact me.

| IuliaMihaella a răspuns:

Nu trebuie sa-i crezi pe astia care spun numai bazaconii despre sfarsitul lumii. Numai Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul. Noi nu avem de unde sa stim cand vine si cand nu. Asa ca nu mai crede prostiile spuse la televizor. Ai grija de tine si de aproapele tau.
Pa - pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar n-o sa ne luam dupa toti bosorogii senili.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elenine? ai 4 intrebari despre sfarsitul lumii,una despe filmul porno, alta ca te-ai masturbat, si doua despre windousuri.da.cu asemenea oameni, chiar ca sfarsitul lumii a si venit.

| Georgiana16v a răspuns:

In niciun caz rolling on the floor nu cred ca va veni sfarsitul lumi ca zice mosul alalaughing

| robySz a răspuns:

Uite unde ajunge prostia omeneasca happy. EleninNWO2036, tu trebuie sa crezi in Dumnezeu! nu in aceste bazaconiiwinking