| Inferno a întrebat:

Un crocodil fura un copil de la tatal sau si promite ca i-l va da inapoi daca va ghici ce va face cu fiul sau. Ce se intampla daca tatal ghiceste ca animalul de prada nu-i va returna copilul?

Răspuns Câştigător
| iRaul a răspuns:

Nu exista nicio solutie. In cazul in care crocodilul tine copilul, isi incalca promisinea de a-l da inapoi in caz ca tatal raspunde corect, nu? Si daca da copilul inapoi, isi incalca iar promisiunea, in cazul in care tatal nu raspunde corect.
Nu exista solutie, nu?

12 răspunsuri:
| iRaul a răspuns:

Crocodilii nu vorbesc.

| Inferno explică (pentru iRaul):

Incearca sa aprofundezi putin.

| iRaul a răspuns (pentru Inferno):

El ghiceste ca animalul de prada nu ii v-a returna copilul, a spus bine ce se v-a intampla, inseamna ca crocodilul minte?

| Inferno explică (pentru iRaul):

Nu, nu minte. Nu e asta raspunsul.

| iRaul a răspuns (pentru Inferno):

Nu exista nicio solutie. In cazul in care crocodilul tine copilul, isi incalca promisinea de a-l da inapoi in caz ca tatal raspunde corect, nu? Si daca da copilul inapoi, isi incalca iar promisiunea, in cazul in care tatal nu raspunde corect.
Nu exista solutie, nu?

| petrica1111 a răspuns:

Acesta e un paradox.Asta inseaman ca nu il va mai primi, sau cel putin asa cred eu laughing

| Inferno explică (pentru petrica1111):

De ce sa nu il primeasca din moment ce crocodilul a promis ca i-l va da inapoi daca ghiceste. Tatal a ghicit, deci crocodilul isi incalca promisiunea daca nu ii inapoiaza copilul.

| petrica1111 a răspuns (pentru Inferno):

Pana la urma, asta e ghicitoare? sau ce e?

| Inferno explică (pentru petrica1111):

E un paradox.

| petrica1111 a răspuns (pentru Inferno):

Asta inseamna ca primesc funda, asa-i?

| Master1ro a răspuns:

Ce ar trebui sa fie asta?

| Parvulescu_Daniela_1960 a răspuns:

"I-l va da"scris incorect
" Il va da" scris corect( il- formă de pronume personal caz acuzativ)

| George_Carmici_1975 a răspuns:

E un sofism