| camelii a întrebat:

Unde as putea gasi exercitii cu forta de frecare, presiune, actiune si reactiune, greutate, forta deformatoare?

Răspuns Câştigător
| Anduuu a răspuns:

Camelii iti dau eu un ex.te rog mi-l poti rezolvahappy? Problema suna asa:Cu cat se intinde resortul daca sistemul din figura 2.40 se misca uniform accelerat? Masele resortului si sforii se neglijeaza; k=4N/cm si g=10m/secunda la patrat

4 răspunsuri:
| Anduuu a răspuns:

Http://i.imgur.com/SjTWe.png.cam asa arata figura:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint culegeri de exercitii si probleme de fizica. Ti le recomand cu incredere, mie mi-au placut.

| Blindu_Emilia_1998 a răspuns:

Aveti exercitiul de masa =1kg reprezentat in figura sub ctiunea
unei forte orizontale