| Flav a întrebat:

Unde sa ne mai ascundem cand fugim de noi?

22 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Intr-o lentila concava!

| Razvan a răspuns:

N-avem unde.Mereu e vorba de noiwinking
Ma refugiez in scris dar ce folos? Intr-un fel desi scriu despre altii, tot apelez la amintiri de ale meleworried

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

As zice ca in muzica sau in visare, dar ma gandesc mai bine si imi dau seama ca si acolo tot eu sunt si n-am unde sa fug de mine.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Într-o carte, acolo, pentru o vreme, poţi fi cine vrei tu...la mine funcţionează...

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cand fug de mine, ma ocup de altii si uit.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Suntem egoisti si traim uneori doar pentru noi insine. Fugim. Alergam departe de tot ce tine de viata sociala, ne uitam prietenii si ne inchidem intre patru pereti care noi ii vedem atunci singura solutie pentru a scapa de probleme si de tot ce ne inconjoara.
Cand cazi, de obicei te ridici. Si o faci singur sau cu ajutorul cuiva. Mereu vine cineva si in ultima clipa iti da o mana de ajutor, chiar daca tu nu ai strigat dupa el. Mereu gasim puterea de a ne regasi si de a lua totul de la cap...

| hominid dreak a răspuns:

As zice ca putem sa ne ascundem in noi insine.Cateva momente de introspectie ne pot ajuta sa ne regasim.

| Roby67 a răspuns:

Iti dau un raspuns pe romana veche: la spitalu de nebuniwinking

| medex3 a răspuns:

Lumea fuge de cuvinte, deja nimeni nu spune ce simte
Deci nu mai avem nevoie de cuvinte.

Sa ne ascundem unde credem noi ca este cel mai bine.winking

| medex3 a răspuns:

Borriswinking. De obicei si eu ma ascund in bautura. numai ca bautura si tigara dauneaza grav sanatatiitongue

| Allegria a răspuns:

Eu stau in pat si incep sa imi imaginez viata perfecta, uneori merge... dar uneori incep sa incurc realitatea cu visu`, ma ascund cat mai departe de mine, poate ca ma ascund in altcineva, la randu` ei
persoana aceea se ascunde in altcineva si tot asa...de aia nu se descoperim unii pe altii

| lololololol a răspuns:

In vise si muzica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In alcool deși nu e indicat sa ne ascundem și de noi înșine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si nu sunt genul care sa va car torta...hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fug de mine. Nu ma ascund pentru ca ma gasesc de fiecare data cand am nevoie si, raspund prompt! Imi place sa fiu prezenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa turnul de control al fientei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent de cine te-ai teme sau ce te-ar macina, fuga nu va fi cea mai buna solutie.
Ce motive ai avea sa fugi de propria ta persoana? Neincredere, disperare... Daca nici in tine nu gasesti un adevarat sfetnic, atunci slabe sanse sa-l gasesti in altcineva. Deci, cade optiunea de a te refugia in spijinul prietenilor. Iti raman parintii, la care poti apela oricand reteau are semnalwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu unde sa ne ascundem... in vagin la femei big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-mi place cel mai mult la melodia asta e ca Smiley a facut-o la plesneala, adica omu` are o iubita stabila, se intelege nemaipomenit cu toata lumea, are bani ca doar e 'vedeta', ce mai are de facut decat sa scoata un `hit` care o sa-i gadile pe romani exact unde trebuie, in durerea crizei si dorintei de a evada de pitzipoanca lor iubita, de prietenii interesati doar de ei, de datorii; Si cum mai bine expus acest mesaj decat intr-un decor lucios cu tineri luati parca din Dorobanti; si cireasa de pe tort e Cheloo, care a colaborat cu Smiley pentru ca i-a placut melodia, in alta parte pentru am citit ca l-a impins sotia de la spate. Am vazut Hip Hop wives THS sau ceva de gen, si o tanti spunea cum ca baietii astia rapperi ce apar prin clipuri cu gagicile de fapt sunt niste familisti si bla, bla; De exemplu, emisiunea lui Snoop cu Fatherhood, cum pot oamenii astia sa isi dea singuri in cap nu inteleg. Nu vreau sa mai aud pe nimeni blamand muzica pop si toata cealalta care transmite mesaje pe care nu le cred nici ei ...si inca ceva: Cheloo, pe muzica ta poti sa-ti bati nevasta! Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ne parasim si noi pe noi, atunci ce ne mai ramane?

| simona_6231 a răspuns:

Sunt un salbatic intr-o lume civilizata cu forta...

| aiam a răspuns:

Alcool şi ţigara