| ciao a întrebat:

Uneori visez si se'n plineste visul! Atzi avut asa intimplari? E ceva ciudat sau ceva normal! Ar trebui sa ma cred paranormala?! big grin Si cum credeti visurile sint din celante veti ale noastre? In sensul ca eu am aflat ca omul are 14 veti! Deci posibil ca noi sa visam ceea ce deja a fost?!

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ce are parasutismul cu paranormalul?

| DorelSudoru a răspuns:

Ce-ai zice daca ti-as zice ca nebuni nu sunt nebuni?

| MadnessCaffe a răspuns:

Oamenii de stiinta se chinuiesc sa afle ce se intampla in subconstientul omului si tu ne intrebi pe noi ce e posibil si ce nu? Un lucru stiu sigur... in lumea asta de nebuni orice e posibil.

| dexro a răspuns:

Nu visam ce a fost in celelalte vieti! Spun asta fara sa am vreo certitudine cum ca exista sau au existat viata inaintea acesteia, spun asta deoarece eu imi amintesc foarte des ce visez si am avut ocazia sa observ ca de fapt visele au mare legatura cu subconstientul nostru si cu ce auzim in momentul in care dormim. Intradevar ele sunt uneori ciudate deoarece acolo in lumea visurilor legile fizicii nu functioneaza intodeauna, dar asta nu face decat sa imi confime ca nu este o amintire din alta viata.
Cat despre puterea paranormala de a vedea viitorul prin vis nu stiu daca este posibil sa vezi viitorul clar (adica sa nu cumva sa vezi o posibilitate plauzibila pe care o denumesti viziune in momentul in care se intampla) si chiar daca avem puterea de a vedea viitorul este posibil ca noi sa nu il vedem intr-un mod constient si astfel ni se arata in vis, deoarece acolo avem oarecum acces la subconstient.
al3xutzza - eu cred ca tu ai auzit cum se mutau aia sau auzisei vreun zvon fara sa il bagi de seama inainte sa te culci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te pot lamuri in legatura cu vietile omului dar stiu ca nu esti paranormala. Se intampla uneori sa visam ceva si sa se indeplineasca. e normal. si mie mi s-a intamplat. Era ciudat caci ma gandeam ca se va muta cineva din bloc si cand am iesit afara se muta o familie. Nimic deosebit, face parte din natura omului