| anonim_4396 a întrebat:

Universul a fost mereu același? Adică după
Revoluția Română din 1989, populația a început să între în contact cu știri/informații din alte țări? Pe înțeles ( nu se știa) Adică poate și alte țări aveau atunci ( cu ani în urmă ) diverse probleme neștiute de România...Adică un fel de zid...

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Existau Radio Europa liberă și Vocea Americii care emiteau din vestul Europei și ne țineau la curent cu tot ce se întâmpla în lume.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca dupa revolutia din '89 a fost creata o lume paralele doar pentru Ro?