| anonim_4396 a întrebat:

V-ati inchipuit vreodata ce este dupa moarte?
Este adevarat ca sufletul se duce in ceruri sau pur si simplu ne vom Traii eternitatea in acel mormant?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stiintific vorbind nu exista suflet si nici viata de dupa moarte, nu exista nici o singura dovada nici macar ipotetica in comunitatea stiintifica cu privinta la asa ceva, dar daca vrei sa te minti ca mergi in alt univers te poti minti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred că după moarte ți se taie firul, adică nu mai exiști.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prostiile astea despre suflet sunt inventate de religie. Un om normal la cap nu crede in basmele alea.

| Constantin_Denis_1905 a răspuns:

Daca spun " Nu este nimic dupa moarte " este peste perceptia omului. Nu o sa se stie NICIODATA ce este dupa moarte.

| AlexAndrei99 a răspuns:

Nu contează ce este dupa moarte, mai ai pana atunci, profita la MAXIM de fiecare moment pe care o sa îl ai.

| cineva312 a răspuns:

Ma inspaimanta faptul ca si eu o sa mor si mai mult ma inspaimanta faptul ca peste putin timp voi trai numai in intuneric

| Andrei10912 a răspuns:

Sunt oameni care au murit și s-au retrăzit dar unii au zis că nu vedeau nimic era tot negru și pluteau în gol

| cristimihailov a răspuns:

Hai sa te intreb intr-o forma mai pragmatica:

Toata lumea moare. Vei afla raspunsul la intrebarea ta atunci.

Acum insa esti in viata asa ca fa ce ar trebui sa faci: bucura-te si traieste-ti momentul.

Pt ca trece

| RandomStudent a răspuns:

Depinde de ce crezi, un ateu nu va crede ca va ajunge in rai sau in iad.Din pacate nimeni nu s-a intors ca sa ne spuna ce s-a intamplat.Pur si simplu nu mai existi(parerea mea), e ca si cum "ai percepe" lumea dinnainte sa te nasti(adica nu o percepi, nu stii ce s-a intamplat, nimic).

| TabletaSB a răspuns:

Sufletul nu moare, deci e o trecere in viata vesnica. da este adevarat pentru ca Dumnezeu nu minte, si spune aceasta in noul testament (biblia).