| Just1dream a întrebat:

V-ati pus vreodata problema ca viata nu are niciun sens?

Răspuns Câştigător
| Dmonik a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, insa cu siguranta va sosi un moment in existenta ta cand insasi gandul asta nu va avea sens, caci vei descoperi cate sensuri are viata...
Intrebarea era daca mi-am pus aceasta problema. Da, dar asta se intampla in preajma adolescentei.

24 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Singura problema pe care trebuie sa ti-o pui, este aceea ca trebuie sa dai vietii un sens.

April
| April a răspuns:

Nu mi-am pus niciodata problema aceasta; indeletnicirea de a trai mi-a rapit tot timpul. Important e ca sunt Aici si Acum; ce importanta ar avea incotro ma indrept? Mai ales ca stiu...Iar daca sens inseamna nu directie,ci scop, ma limitez la a trai fiecare zi asa cum vine; scopul meu coincide, cred, cu cel al vietii:sa ma bucur de clipa prezenta...

| cristi202 a răspuns:

Am descoperit de multe ori acest lucru, ca viata nu are sens, si atunci am cautat un sens, nu in lucrurile mari, visuri pe care nu le poti atinge, ci in lucrurile mici, palpabile. Daca vroiam sa fa co plimbare cu bicicleta, o faceam, daca vroiam sa ma bucur o seara cu prietenii, ii stringeam pe toti la un loc, daca pteam crea ceva frumos, sa zicem un desen, il faceam si pe acela. Sensul vietii incepe de la cele mai mici lucruri, de la a mirosi o floare, de la a gusta o papica buna, de la a te bucura de o zi insorita de primavara. Daca le cauti pe acestea, viata nu va parea chiar asa de fara sens, insa daca te gindesti la lucruri mari, daca ai visuri pe care poate niciodata nu le vei implini si stai sa te gindesti mereu la ele, viata incepe sa isi piarda sensul, pentru ca viata trebuie traita, nu visata.

| Flav a răspuns:

Da, atunci cand am ramas fara bautura.

| DorelSudoru a răspuns:

Te nasti ca sa mori e normal...dar mie mi se pare ca viata e forte lunga nu scurta...
De ce sa mananc daca mi se face din nou foame---asa esti si tu acumlaughing

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Viaţa nu are niciun sens, de aceea merită trăită. happy

| Skylar a răspuns:

Poate ar trebui sa renunti la egocentrismul asta si sa iti pui intrebarea altel.

| Malphas a răspuns:

Da, atunci e folositoare o lamă... Orbit.

| bebetho a răspuns:

Viaţa chiar nu are un sens anume, dar tocmai asta e bine.Am avea o viaţă al dracu de plictisitoare de ar avea un sens concret şi comun pentru fiecare dintre noi.
În concluzie ăsta e un lucru pozitiv pentru că fiecare avem libertatea de ai dat proprii vieţi unul sau mai multe sensuri.

| MadnessCaffe a răspuns:

Realitatea este ca viata nu are sens. Cum totul are un sfarsit, inclusiv universul ce contine toata materia, noi traim degeaba.Scopul nostru este sa avem un trai cat mai bun cat dureaza.

Multi oameni nega faptul ca viata nu ar avea vreun sens, dar in realitate nu are.Viata e facuta sa o traiesti ca oricum nu ai altceva mai bun de facut prin in afara universului.

| Bogdanux a răspuns:

Da foarte multe ori, cred ca nu am eu atatea fire de par in cap in comparatie cu aceste ganduri...

| luana1 a răspuns:

Mi-am pus intrebarea daca viata are vreun sens.Si nu am ajuns inca la un raspuns si nici nu cred ca il voi gasi.Imi doresc totusi ca viata in sine sa nu fie o pacaleala.Ar fi pacat.

| Rapplex a răspuns:

Sensu ti-l faci tu in timp ce cresti. Oricum orice sens ai avea in viata un lucru e sigur si acela este ca toti MURIM, deocamdatawinking

| nutepriveste21 a răspuns:

Gresit. Viata are sens. Sens unic!

| NOBODY a răspuns:

Ai cancer?

| Saya a răspuns:

Da, si inca de cate ori...

| dream_8891 a răspuns:

Inca ma intreb si acum daca are sau nu happy

| Deea03 a răspuns:

Si chiar daca mi-as pune intrebarea, ce rost ar avea. Tot as trai.

Deci. Mai bine nu ma intreb asa ceva.

| Deniisze a răspuns:

Da... Si m-am inselat!
Asa ti se pare in unele momente grele tongue

| wimpyannya a răspuns:

Da... insa am realizat ca sunt multe chestii care merita traite si care fac viata sa fie un adevarat parc de distractii in care merita sa te afli :X:X:X

| AnonimInEfect a răspuns:

Acum,depinde de modul tau de viata. Daca in ultimul timp ai avut o perioada monotona, si totul ti se parea plictisitor poti avea deseori sentimentul acesta.Insa daca stii sa profiti si sa-ti traiesti viata "la maxim" nu te vei mai gandi la lucrul acesta.Eu da, dar dupa cum spun si ceilalti trebuie sa treci peste momentele grele si sa-ti traiesti fiecare clipa ca si cum ar fi ultima.Numai bune!

| Cireașăăăă a răspuns:

Da! Pentru ca viata sa aiba un sens trebuie sa o faci sa capete un sens. Putem sa ne facem viata dulce si roz„ imbogațind-o cu fericire! pupicei :*

| SPINOZA a răspuns:

Tiai pus vreodata problema ca pui intrebari idioate?

| deejayoo a răspuns (pentru SPINOZA):

Stai! stai stai stai! asta ti se pare o intrebare idioata?rolling on the floorsa lasam gluma pentru alte site-uri.aceasta intrebare nu e idioata deloc si daca vrei intr-adevar sa vezi niste intrebarii cu adevarat idioate uitate la categoria "dragoste si sex" asa ca nu-ti mai da tu aere pe la intrebari despre care nu ai nici o cunostinta.