| anonim_4396 a întrebat:

Va iubiti patria? ce a-ti fi in stare sa faceti pentru ea? sincer.

Răspuns Câştigător
| guralivul a răspuns:

Trebuie sa inteleg exact ce inseamna patria.imi iubesc istoria si inaintasii. iubesc pamantul asta romanesc.am fost de vreo cateva ori plecat in afara dar mai mult de un an nu am putut sta de dor de "acasa", indiferent unde am fost, germania, olanda, italia, franta si cat de bine era. ce asi face pentru. ea? pai o fac zilnic.stau alaturi de romanii mei si sufar alaturi de ei.

39 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As face totul pentru ea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, desigur imi iubesc patria! Pentru ea as face orice...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da as face orice, pentru ca eu m-am nascut in ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Patria e unica Cetate in ea Merita SA murim,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic, ce intrebare proasta. Ea nu face nimic pentru mine.Si daca voi face ceva nu ini va fi apreciat efortul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru patria mea voi face totul numai sa traiasca.

| ExotikGirl a răspuns:

Sa descriu sentimentele fata de ia intr-un volum :d

| anici a răspuns:

Da imi iubesc patria......ash face totul pentru o dezvplatre mai intensa