PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

Va place numarul 7? Stiti ca e legat de spiritualitate si devenire?!

http://www.9am.ro/......tatii.html

8 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Nu trebuie sa-mi placa un numar anume, ca dupa asta - sa ma iluzionez, sperand ca tot ceea ce se spune despre el (/numar) o fi adevarat! Nici gand!
De exemplu (din familia mea concret!) : mama mea este nascuta pe data de-a saptea..., si este foarte suferinda!
Si, a nu se intelege gresit ca nu-s de-acord cu unele lucruri a nu fi aflate ori citite!
Dar, dupa cum spuneam, - acum, cum e proverbul ala: ''Nu tot ce zboara se mananca''!
Numai bine.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Şi unde-i partea cu "ştiinţa" din chestia asta?
De numerologi şi alţi pseudo-orice sunt cam sătul.

| Vizitiul a răspuns:

Are numarul influtente asupra vietii mele? rolling on the floor Sau, are influente numai atunci cand cred ca are influente? Merg pe varianta a doua, chiar daca-i de neinteles, din cauza exprimarii.

| Flav a răspuns:

Sincer? Nu! Cand eram luam, atunci cand luam nota 6, parintii imi spuneau: rusine sa-mi fie! Cand luam nota 8-9, de ce n-ai luat 10!? Iar atunci cand luam 7, imi bateau obrazul, ceva de genul ca e insuficient. Nu, n-am ajuns sa cred ca un numar tine de spiritualitate. Refuz sa cred c-am ajuns sa ne legam de orice amanunt, ca sa ne gasim scuza sau vreun punct de sensibilism. La urma urmei, la ce vremuri traim, nici cei care o fac, n-am de ce sa-i acuz.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Am calculat si mi-a iesit 8.Interesant! Cica as putea deveni obsedata dupa bani. Pai pe criza asta, cred si eu tongue

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți citi de asemenea mult mai mult aici, www.elystar.ro
Pa, pa.

| AG a răspuns:

Nu cred in numerologie dar numarul 7 are importanta mult mai mare decat cea data de astrologi. Uiate aici mai multe detalii
http://aliceboboc.wordpress.com/2010/10/16/numarul-7-numar-sacru/

PsihoSex
| PsihoSex explică:

Speram sa raspunda ceva. si cineva nascut in ziua de 7, dar se pare ca nu e nimeni in zona! Pacat!

http://www.youtube.com/watch?v=VJi8xd38zwE&feature=related